یکی از مزایای وردپرس که باعث محبوبیت آن شده سادگی و راحتی کار با این cms  می باشد. مطلب گذاری در وردپرس به راحتی و حتی بدون آشنایی با کدهای html امکان پذیر است. در این مطلب از آموزش های وردپرس، شیوه قراردادن تصویر و بهینه سازی سئوی تصاویر در وردپرس آموزش داده می شود.

استفاده از تصاویر در محتوا نه تنها باعث جذاب شدن و گویا تر شدن محتوا برای کاربر می شود، بلکه برای بهبود سئوی سایت نیز مفید است. اضافه کردن عکس و بهبود سئوی تصاویر در وردپرس بسیار ساده بوده و حتی نیازی به کدنویسی ندارد.

اضافه کردن تصاویر به محتوا

برای آپلود و استفاده از تصاویر بر گزینه add media یا همان افزدون پرونده چند رسانه ای کلیک کنید. این گزینه در بالای نوار ابزار متن قابل مشاهده است.

آموزش بهینه سازی سئوی تصاویر در وردپرس- آمازایران

پس از کلیک بر روی این گزینه می توانید از تصاویر موجود در کتابخانه استفاده کنید ( تصاویری که قبلاً آپلود کرده اید) و یا می توانید با کلیک بر گزینه  بارگذاری پرونده ها، تصویر جدیدی را آپلود کنید. پس از انتخاب تصویر مورد نظر، آپشن هایی مانند سایز، اندازه و چیدمان تصویر را می توانید در همین قسمت تنظیم کنید.

آموزش بهینه سازی سئوی تصاویر در وردپرس- آمازایران

برای ویرایش تنظیمات عکس، می توانید در صفحه محتوا بر روی عکس کلیک کرده و سپس با انتخاب گزینه ویرایش که به شکل علامت یک مداد می باشد، وارد پنجره جزئیات تصویر شوید.

آموزش بهینه سازی سئوی تصاویر در وردپرس- آمازایران

در این پنجره، منظور از “نام” توضیحات و یا اسمی است که در زیر عکس نمایش داده می شود. ” متن جایگزین” همان alt تصویر می باشد که در صورت لود نشدن تصاویر نمایش داده می شود.

“ویژگی عنوان تصویر” توضیحی است که در صورتی که کاربر موس را به روی تصویر ببرد، این توضیح را مشاهده می کند.

سایر تنظیمات عکس مانند تنظیمات نمایش را نیز می توانید از این بخش مدیریت کنید.

سئوی تصاویر در وردپرس

برای بهینه سازی سئوی تصاویر در وردپرس رعایت چند نکته لازم است:

  • برای نام گذاری تصاویر از نام های با مفهوم و مرتبط با عکس استفاده کنید. استفاده از اعداد برای نامگذاری تصاویر بر خلاف اصول سئو می باشد.
  • حجم تصاویر را کاهش دهید. برای اینکار از نرم افزارهای مربوطه استفاده کنید.
  • در alt تصاویر از کلمه کلیدی کانونی و یا کلمات کلیدی مشابه استفاده کنید. همچنین دقت داشته باشید که alt تصاویر با عکس مرتبط باشد.
  • بهتر است ویژگی عنوان تصاویر را نیز با توضیحی حاوی کلمه کلیدی پر کنید.
  • دقت داشته باشید که نام زیر عکس، هم جزء تعداد کاراکترهای متن حساب می شود. بنابراین در صورتی که از کلمه کلیدی کانونی در این نام استفاده می کنید این نکته را مد نظر داشته باشید که این نام بر چگالی کلمات کلیدی موثر است.

 

همچنین بخوانید: مقایسه تاتیل و alt تصاویر در وردپرس

 

تهیه : پاساژ اینترنتی آمازایران

ارائه دهنده خدمات تجارت الکترونیک – طراحی سایتسئو – مشاوره اینترنتی و دیجیتال مارکتینگ