با توجه به اهمیت استفاده از لینک های داخلی و خارجی و همچنین تأثیری که در بهبود سئوی سایت دارند، در این مطلب نحوه لینک ساختن در وردپرس آموزش داده می شود.

لینک های داخلی، به لینک هایی گفته می شود که از یک صفحه دامنه به صفحه دیگری در همان دامنه لینک داده می‌شود. لینک‌های داخلی باعث می شوند بین صفحات مختلف سایت ارتباط برقرار شود و با اینکار خزنده های گوگل راحت تر به مطالب دسترسی خواهند داشت. لینک سازی داخلی نه تنها باعث تقسیم شدن  Link Juice در تمام صفحات سایت می شود، بلکه از سوی دیگر با اینکار می توانید کاربر را مدت زمان بیشتری در سایت نگه دارید.

 اما چه زمانی از لینک داخلی استفاده می کنیم؟ هر زمان که نیاز بود! بله این بهترین پاسخی است که می توان برای این سوال مطرح کرد. برای نمونه اگر سایتی محتوا محور دارید به خوبی می توانید از طریق لینک های داخلی محتوای صفحات را به هم مرتبط کنید. فرض کنید شما در محتوای خود قرار است طرز تهیه مربای آلبالو را آموزش دهید. اگر شما محتوایی با موضوع خواص آلبالو دارید، جهت ارائه توضیحات تکمیلی می‌توانید از لینک سازی داخلی استفاده کنید. از آنجائیکه بهترین روش برای ایجاد لینک های داخلی استفاده از انکرتکست است، در محتوای تولیدی خود می توانید به خوبی از این لینک ها استفاده کنید.

لینک ساختن در وردپرس : لینک داخلی و خارجی

یکی از روش های ساخت لینک داخلی، لینک های منوها و … در صفحات است. اما روش دوم که در این پست توضیح داده می شود، لینک سازی لینک های انکر تکست در مقالات است. برای اینکار پس از تولید محتوا و مطلب گذاری در وردپرس، کلمه ای که قصد دارید آن را به صفحه دیگری لینک دهید، انتخاب کنید. حال در نوار ابزار بر گزینه ” گذاشتن/ویرایش پیوند” کلیک کنید.

آموزش لینک ساختن در وردپرس - آمازایران

در پنجره ” گذاشتن پیوند” با وارد کردن نشانی صفحه مورد نظر، لینک داخلی را بسازید.

آموزش لینک ساختن در وردپرس - آمازایران

اگر آدرس صفحه مورد نظر را نمی دانید فقط کافیست در قسمت جستجو صفحات مورد نظر را پیدا کنید.

برای لینک سازی خارجی نیز می توانید از همین صفحه استفاده کنید. فقط کافیست در قسمت نشانی آدرس سایت مقصد را وارد کنید. اما آنچه در مورد لینک های خارجی اهمیت دارد، استفاده صحیح از لینک های فالو و نوفالو است. در این زمینه می توانید به مقاله لینک نوفالو و فالو چه تفاوتی باهم دارند؟   مراجعه کنید.

برای نوفالو کردن لینک با کلیک بر “متن”  به قسمت کد ها رفته و سپس کد زیر را به لینک اضافه کنید:

Rel=”nofolow”

***

اگر به فکر بهبود سئو و جذب کاربران هستید، لازم است برنامه ریزی دقیقی برای استفاده از لینک های داخلی و خارجی در سایت خود داشته باشید.

تهیه : پاساژ اینترنتی آمازایران

ارائه دهنده خدمات تجارت الکترونیک – طراحی سایتسئو – مشاوره اینترنتی و دیجیتال مارکتینگ