ما قبلاً در مورد کلمات کلیدی طولانی صحبت کرده ایم. اشتباهی که گاهی برخی از وبلاگ نویسان انجام می دهند استفاده از کلمات کلیدی مستقیم است. همان گونه که در مقاله “گام های انتخاب کلمات کلیدی مناسب”  توضیح داده شد، پس از انتخاب کلمات کلیدی باید بر مبنای آن کلمات، LTK ها یعنی کلمات کلیدی دنباله دار را پیدا کنیم. در این مقاله برخی از ابزارهای مناسب برای انتخاب کلمات کلیدی دنباله دار بیان می شوند.

شاید کلمات کلیدی دنباله دار، سرچ کمتری داشته باشند اما نکته اینجاست که رقابت برای این کلمات به مراتب کمتر از کلمات کلیدی کوتاه است. در ضمن کلمات کلیدی دنباله دار، ترافیک هدفمندی را به سمت سایت شما هدایت می کند، و این یعنی افزایش فروش و یا هرگونه اهدافی که سایت دنبال می کند.

ابزارها و نرم افزارهایی برای پیدا کردن و انتخاب کلمات کلیدی دنباله دار

ابزارهای پیدا کردن و انتخاب کلمات کلیدی دنباله دار - آمازایران

سیستم تکمیل اتوماتیک گوگل

پیشنهادات موتور جستجوی گوگل، یکی از بهترین ابزارهای رایگان برای انتخاب کلمات کلیدی دنباله دار و طولانی است. این ویژگی این امکان را به شما می دهد تا به آسانی کلمات کلیدی طولانی را انتخاب کنید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که در جعبه جستجوی گوگل، کلمه کلیدی مورد نظر را تایپ کنید. حال می توانید از لیست کلمات پیشنهادات گوگل، کلمات کلیدی دنباله دار را انتخاب کنید.

البته برای بررسی میزان جستجوها و رقابت ها نیاز به ابزارهای دیگری دارید.

ابزارهای پیدا کردن و انتخاب کلمات کلیدی دنباله دار - آمازایران

Google Auto-suggest

با استفاده از این ابزار نیز می‌توانید کلمات کلیدی طولانی را پیدا کنید و آنها را در فرمت csv دانلود کنید. پس از دریافت انواع پیشنهادات برای کلمه کلیدی مورد نظر، باید از طریق ابزارهای دیگر سایر اطلاعات لازم از قبیل میزان جستجو را را بررسی کنید.

اگر در حال حاضر از پیشنهادات موتور جستجوی گوگل برای انتخاب و پیدا کردن کلمات کلیدی طولانی استفاده می کنید، پیشنهاد می کنیم این ابزار فوق العاده را جایگزین آن کنید.

ابزارهای پیدا کردن و انتخاب کلمات کلیدی دنباله دار - آمازایران

Ubersuggest

ابزاری بسیار عالی برای پیدا کردن کلمات کلیدی طولانی است. البته این ابزار میزان جستجو و رقابت کلمات کلیدی را نشان نمی دهد، اما  از طریق پیشنهادت این ابزار می توانید ایده های بسیار خوبی برای تولید کلمات کلیدی طولانی به دست آورید.ابزارهای پیدا کردن و انتخاب کلمات کلیدی دنباله دار - آمازایران

البته ابزارهای مفید دیگری نیز وجود دارد که در حال حاضر از زبان فارسی پشتیبانی نمی کنند:

Answer the Public

find-long-tail-keyword-question-based-copy

HitTail

ابزارهای پیدا کردن و انتخاب کلمات کلیدی دنباله دار - آمازایران

***

در اینجا برخی از ابزارهای مناسب برای پیدا کردن کلمات کلیدی طولانی بیان شد. پس از انتخاب کلمات کلیدی مناسب باید شروع کنید  و مقالات با کیفیت برای وبلاگ خود تولید کنید و از کلمات کلیدی در مقالات خود استفاده کنید.

در واقع ابتدا باید محتوای کاربر پسند آماده کنید، سپس بر سئوی محتوا نیز کار کنید و مواردی از قبیل هدینگ ها، متا تایتل، متای توضیحات،  خوانایی،  چگالی کلمات کلیدی و LSI را بهینه کنید. با رعایت این موارد مقالات شما برای موتورهای جستجو نیز محبوب خواهد شد.

در اینجا لیست بعضی از مقالات مفید در این زمینه بیان می شود. پیشنهاد می شود مطالعه این مقالات مفید را از نیز دست ندهید:

 چگونه یک محتوای عالی تولید کنیم؟

سئوی محتوا – فاکتورهای مهم سئوی درون سایت

معیارهای تولید محتوا – چگونه یک محتوای کاربر پسند آماده کنیم؟

 

منبع: .shoutmeloud

تهیه و ترجمه: پاساژ اینترنتی آمازایران

ارائه دهنده خدمات تجارت الکترونیک – طراحی سایتسئو – مشاوره اینترنتی و دیجیتال مارکتینگ