یکی از عناصر ضروری سئو بررسی جایگاه و رتبه بندی کلمات کلیدی است. برای یک وبلاگ نویس و یا کارشناس سئو بررسی رتبه کلمات کلیدی امری ضروری و مهم است. یکی از اشتباهات رایج وبلاگ نویسان یا طراحان سایت این است که مقالات را بدن هدف گذاری برای کلمات کلیدی تولید و منتشر می کنند.

استفاده از ابزاری مانند SEMRUSH یا گوگل کی ورد پلنر زمان زیادی از شما نمی گیرد، اما گام بسیار مهمی برای بهینه سازی سایت است.

هنگامی که با استفاده از کلمات هدف یک پست بهینه سازی شده برای سئو تولید کردید، وظیفه بعدی شما، دنبال کردن رتبه بندی آنها در موتورهای جستجو و ساختن بک لینک با انکر تکست های مناسب است.

بازهم به خاطر داشته باشید که انتخاب بهترین کلمات کلیدی یکی از مهمترین و موثرترین فاکتورهای دستیابی به رتبه های بهتر در موتور جستجوی گوگل است. اگر شما به خوبی فاکتورهای سئوی محتوا را رعایت کنید این شانس را خواهید داشت که در 50 نتیجه اول نتایج گوگل نمایش داده شوید.

شما باید پیدا کنید که کدام کلمات کلیدی برای دامنه های خاص شما قدرتمند هستند و کدام نیستند. تا با مدیریت آنها سئوی خود را بهبود دهید. با این اطلاعات شما می توانید از کلمات قدرتمند استفاده کنید و در نتیجه رتبه شما در گوگل و سایر موتورهای جستجو بهبود پیدا خواهد کرد.

بنابراین شما نیاز به ابزاری دارید که رتبه یک کلمه کلیدی خاص را در نتایج موتورهای جستجو مشخص کند. بدون اینکه نیازی باشد به صورت دستی صفحات و نتایج گول را بررسی کنید.

در اینجا لیستی از ابزارهای رایگان و آنلاین بیان شده که می توانید از طریق آنها رتبه بندی کلمات کلیدی هدف را در موتور جستجوی گوگل بررسی کنید.

SEMrush

 بررسی رتبه بندی کلمات کلیدی در گوگل با 5 ابزار عالی - آمازایران

SEMrush یکی از ابزارهایی است که راه حل مناسبی برای چک کردن کلمات کلیدی است. شما می توانید url سایت یا یک پست از بلاگ را وارد کنید. این ابزار از گوگل و بینگ پشتیبانی می کند ( برای گوگل می توانید منطقه جغرافیایی خاصی را انتخاب کنید)

Ahrefs

 بررسی رتبه بندی کلمات کلیدی در گوگل با 5 ابزار عالی - آمازایران

اگر به فکر جایگزینی برای SEMrush هستید می توانید روی Ahrefs حساب کنید. این برنامه به طور اتوماتیک تشخیص می دهد که کدام کلمات کلیدی برای وب سایت رتبه بندی شده اند. می توانید رتبه بندی را بر اساس یک کشور نیز تعیین کنید.

Google Rank Checker

آمازایران - بررسی رتبه بندی کلمات کلیدی در گوگل با 5 ابزار عالی - googlepositionchecker

Google Rank Checker ابزار رایگان و بسیار عالی است که به کاربران کمک می کند تا موقعیت کلمات کلیدی را در نتایج موتورجستجوی گوگل بررسی کنند. برای استفاده از این سرویس به سادگی دامنه و کلمه کلیدی مورد نظر را تایپ کنید تا موقعیت ان کلمه در گوگل نمایش داده شود.

iWebTool Search Engine Position Checker

iwebtoolpositionchecker- بررسی رتبه بندی کلمات کلیدی در گوگل با 5 ابزار عالی - آمازایران

این نیز ابزار دیگری برای بررسی رتبه بندی کلمات کلیدی است. مانند ابزار Google Rank Checker، کار با این ابزار نیز آسان است. این ابزار نیز به کاربران کمک می کند تا موقعیت کلمات کلیدی را پیگیری کنند.

 SEOCentro Rank Checker

با Rank Checker شما می توانید کارایی کلمات کلیدی را در چندین موتور جستجو مانند گوگل، بینگ و یاهو بررسی کنید.

 

از سئو بیشتر بدانید

 

منبع: shoutmeloud

تهیه وترجمه: پاساژ اینترنتی آمازایران

ارائه دهنده خدمات تجارت الکترونیکطراحی سایتسئو – مشاوره اینترنتی و دیجیتال مارکتینگ