چگالی کلمه کلیدی تعداد دفعاتی است که کلمه یا عبارت کلیدی در یک صفحه نسبت به کل تعداد کلمات موجود، استفاده می شود. در این مطلب 5 ابزار مفید برای محاسبه چگالی کلمات کلیدی معرفی می شوند.

Keyword Density  :

# of keywords / # of total words

زمانی که شما مقاله ای برای کسب و کار و یا وبلاگ خود تولید می کنید باید مطمئن باشید که آن را با کلمات کلیدی غنی کرده اید. مقالات غنی شده با کلمات کلیدی در موتورهای جستجو رتبه بهتری کسب می کنند.

ابزارهای زیادی برای محاسبه چگالی کلمات کلیدی وجود دارد، که در اینجا 5 نمونه از بهترین ابزارهای رایگان در این زمینه معرفی می شوند. اما دو نکته را باید در نظر داشته باشید:

  • مقالات با چگالی کم، نمی توانند به نتایج مورد نظر در گوگل دست پیدا کنند.
  • مقالات با چگالی بسیار زیاد به عنوان کی ورد اسپمینگ شناخته می شوند.

اما قبل از معرفی ابزارها توصیه می کنیم مقاله “کلمات کلیدی چیست و شیوه انتخاب بهترین کلمات کلیدی  را مطالعه کرده تا با اهمیت کلمات کلیدی در سئو آشنا شوید. برخی کارشناسان سئو توصیه می کنند که چگالی کلمات کلیدی را 1- 1/3 درصد نگه دارید. اما این فقط یک پیشنهاد است. شما می توانید مقادیر دیگر را امتحان کنید. بهترین درصد را انتخاب کنید.

لیست ابزارهای مفید برای محاسبه چگالی کلمات کلیدی

ابزار محاسبه چگالی کلمات کلیدی - آمازایران

اگر از وردپرس برای طراحی سایت خود استفاده کرده اید، با نصب پلاگین yoast seo ، افزونه چگالی کلمات کلیدی را محاسبه می کند. بنابراین به راحتی می توانید چگالی کلمات کلیدی را رعایت کنید.

 

از سئو بیشتر بدانید

 

منبع: shoutmeloud

تهیه و ترجمه: پاساژ اینترنتی آمازایران

ارائه دهنده خدمات تجارت الکترونیک – طراحی سایتسئو – مشاوره اینترنتی و دیجیتال مارکتینگ