همه ما با اهمیت کلمات کلیدی آشنائیم. ساعت ها زمان می گذاریم تا لیستی از بهترین کلمات کلیدی را انتخاب کنیم. اما حال چگونه باید از این کلمات استفاده کنیم؟ در این مقاله برخی از فاکتورها و تکنیک های لازم برای استفاده از کلمات کلیدی در وردپرس بیان می شود. با رعایت این تکنیک ها، مقالات شما رتبه بهتری کسب خواهد کرد.

کلمات کلیدی نقش مهمی در کسب رنک بهتر در موتورهای جستجو دارند. اگر هنوز نمی دانید چگونه باید کلمات کلیدی را انتخاب کنید، می توانید به مقاله گام های انتخاب کلمات کلیدی مناسب مراجعه کنید. اما پس از انتخاب کلمات کلیدی، نکته قابل توجه استفاده هوشمندانه از این کلمات در محتوا است. از کلمات کلیدی می توان در عنوان، تگ هدینگ، بدنه محتوا، url و متا دیسکرپشن استفاده کرد.

محل استفاده از کلمات کلیدی در وردپرس

 در وردپرس با استفاده از پلاگین هایی که برای سئو وجود دارد، به راحتی می توان از کلمات کلیدی  استفاده کرد. به عنوان مثال در پلاگین یاست سئو، به راحتی می توان تمام متاها را در محتوا تکمیل کرد.

کلمه کلیدی در عنوان

تگ تایتل در بالای مرورگر ظاهر می شود. بهتر است از کلمه کلیدی در ابتدای عنوان استفاده کنید. عنوان به موتورهای جستجو و بازدیدکننده ها کمک می‌کند تا بدانند محتوای شما در مورد چه موضوعی است. بنابراین از این طریق می توانید رتبه بهتری در موتورهای جستجو کسب کنید.

کلمه کلیدی در تگ های هدینگ مثل H1,H2 , …

استفاده از تگ های هدینگ باعث می شود تا محتوای شما، ساختار منظمی داشته باشد. مهمترین مزیت هدینگ ها برای موتورهای جستجو این است که به موتورهای جستجو اطلاع می دهید که محتوای شما در مورد چه موضوعاتی است. از طرف دیگر استفاده از هدینگ ها باعث می شود تا محتوا برای کاربران نیز خواناتر و قابل فهم تر شود. بنابراین سعی کنید از کلمات کلیدی در تگ های هدینگ استفاده کنید تا مقالات خود را برای کاربران و موتورهای جستجو، جذاب کنید. چگونه از تگ های هدینگ در وردپرس استفاده کنیم؟

کلمات کلیدی در بدنه محتوا

همه ما می‌دانیم که باید از کلمات کلیدی در محتوای خود استفاده کنیم، اما قرار نیست محتوا را با کلمات کلیدی در حد انفجار قرار دهیم. در عین حال که از کلمات کلیدی مرتبط استفاده می کنید باید به چگالی کلمات کلیدی نیز دقت داشته باشید. هرچند نظرات مختلفی در مورد بهترین چگالی کلمات کلیدی وجود دارد، اما معمولاً کارشناسان سئو معتقدند چگالی کلمات را بین 3% تا 5% نگه دارید.

دقت داشته باشید که از ترفندهای کلاه سیاه همچون پنهان کردن کردن کلمات کلیدی و استفاده از کلمات کلیدی نامرتبط استفاده نکنید.

کلمات کلیدی در URL

نیازی نیست عین عبارت عنوان را در URL بیاورید، اما از کلمه کلیدی در یو ار ال استفاده کنید.

کلمه کلیدی در متا دیسکریپشن

از آنجاییکه متا دیسکریپشن در موتورهای جستجو نمایش داده می شود، بنابراین سعی کنید از کلمات کلیدی در متای توضیحات استفاده کنید. با اینکار کاربران دقیقاً می دانند موضوع مقاله شما چیست.

کلمات کلیدی در وردپرس - متا دیسکریپشن - آمازایران

اگر کاربران کلمات مرتبط با موضوع شما در متای توضیحات شما ببینند، بنابراین روی لینک پست شما کلیک می کنند.

***

در این مقاله نکات اساسی برای استفاده موثر از کلمات کلیدی در وردپرس بیان شد. پیشنهاد می کنیم برای آشنایی بیشتر با مطلب گذاری و سئوی محتوا در وردپرس این مقالات مفید را نیز از دست ندهید:

آموزش کامل سئو وردپرس با افزونه yoast seo

آموزش کامل مطلب گذاری در وردپرس

 

منبع: shoutmeloud

تهیه و فراوری: پاساژ اینترنتی آمازایران

ارائه دهنده خدمات تجارت الکترونیک – طراحی سایتسئو – مشاوره اینترنتی و دیجیتال مارکتینگ