الگوریتم‌های موتورهای جست‌وجو مدام در حال تغییر و تحول اند ولی بک ‌لینک ها هنوز از اهمیت بسیار زیادی برخوردارند.

 • بک‌لینک ‌ها به نوعی نشانه اعتبار هستند.
 • شما نه تنها باید برای افزایش بک ‌لینک ها ی وبلاگ خود تلاش کنید، بلکه باید حواس تان به لینک هایی که بدون اطلاع شما به وبلاگ تان مرتبط شده و برای وبلاگ شما مضرهستند، باشد.

 

پاساژ اینترنتی آماز ایران | ترافیک سایت و بک ‌لینک ها

چگونگی دریافت لینک ‌های مثبت

 1. کلمات کلیدی وبلاگ خود را در گوگل جست‌وجو کرده و ببینید کدام وبلاگ‌ها در رتبه بالاتری در صفحه نتایج جستجو هستند.
 2. پس از شناخت رقبای اصلی، از ابزاری مثلSimilarWeb استفاده کرده تا در مورد این رقبا اطلاعات بیشتری به دست بیاورید. با این ابزار می توانید در مورد بک لینک ها، تعداد بازدیدها، منابع ترافیک و … هر وبلاگی که می‌خواهید اطلاعات کسب کنید.
 3. این ابزار پولی می باشد، بنابراین اگر به دنبال ابزاری رایگان هستید، Ahrefs.com می تواند برای شما مناسب باشد. هم چنین سایت Openlinkprofiler برای بررسی بک لینک سایت خوبی است.
 4. بعد از شناسایی برترین منبع بک‌لینک‌های آن وبلاگ، سعی کنید همان لینک‌ها را به سوی وبلاگ خود هدایت کرده و ترافیک مشابهی برای وبلاگ خود ایجاد کنید.
 5. هم چنین می توانید از ابزاری مثلTopsy  استفاده کنید تا بدانید چه کسی به برند شما در توییتر اشاره می‌کند.

 

چگونگی حذف بک ‌لینک ها ی منفی

گاهی اوقات ممکن است وبلاگ شما بک ‌لینک ها یی دریافت کند که به ضرر شما باشند. وبلاگ شما نباید از وبلاگ ها و وب سایت های زیر بک لینک بگیرد:

 • وبسایت ‌های غیراخلاقی با محتوای نامناسب و ناهنجار
 • وبسایت ‌هایی با محتوای توهین‌آمیز و ناخوشایند
 • وبسایت ‌هایی که اصلا هیچ ارتباطی به موضوع وبلاگ و کسب‌ وکار شما ندارند
 1. بنابراین می‌توانید از ابزاری مثلMonitorBacklinks  استفاده کنید تا هر زمان که یک وبسایت جدید به وبلاگ شما لینک داد، از طریق ایمیل باخبر شوید.
 2. بعد از پیدا کردن لینک های نامناسب، باید سعی کنید این بک ‌لینک‌ ها را حذف کنید.
 3. با وب‌ مستر تماس گرفته و به او اطلاع دهید که دقیقا کدام لینک‌ها باید حذف شوند.
 4. اگر وب‌ مستر به هر دلیلی لینک‌ها را حذف نکرد، با هاستینگ تماس بگیرید و به آنها اطلاع دهید که یکی از وبسایت ‌هایی که آن ها میزبانی می‌کنند برای کسب‌وکار شما مشکل ایجاد کرده است ( برای شناسایی میزبان یک وبسایت می‌توانید از ابزارwhois.comاستفاده کنید .)

 

چگونگی مدیریت اعتبار آنلاین خود

گاهی اوقات بک‌لینک منفی هم می‌تواند مفید باشد: گیج نشوید!! منظور ما این است که به انتقادها و دیدگاه‌های منفی پاسخ دهید. بررسی کنید که کجای کارتان اشتباه بوده و به شکایت مشتری‌ها رسیدگی کنید.

در این مواقع، کسی که دیدگاهی منفی منتشر کرده، نظر خود را به روز رسانی می‌کند و آن را تغییر می‌دهد و بیان می‌کند که شما چه عکس‌العملی نسبت به این دیدگاه منفی داشته‌اید. با این کار یک موقعیت بد را به یک موقعیت بهتر تبدیل کرده و  به اعتبار کسب‌ وکار خود افزوده‌اید. بنابراین سعی کنید که مشتری‌ها و مخاطبان خود را راضی کنید و راضی نگه دارید.

تهیه و ترجمه: پاساژ اینترنتی آمازایران

ارائه دهنده خدمات تجارت الکترونیک – طراحی سایت – سئو – مشاوره اینترنتی و دیجیتال مارکتینگ