یکی از مسائلی که معمولاً افراد در بحث سئو با آن مواجه می شوند، موضوع مهم انتخاب کلمات کلیدی مناسب و تهیه لیست مناسب می باشد. در این مطلب گام های لازم برای بررسی و انتخاب بهترین کلمات کلیدی بیان می شود.

گاهی ما به عنوان یک بلاگر فقط شروع می کنیم به نوشتن آنچه در ذهن داریم. بدون اینکه در مورد تایتل و توضیحات فکر کنیم. فقط می نویسیم تا به پایان مقاله برسیم. اما با خودمان فکر کنیم چگونه کاربران باید مقاله ما را پیدا کنند؟ من شخصاً معمولا  به گوگل می روم و سوال خودم را تایپ می کنم تا به جواب مورد نظر برسم، فکر کنم شما و همه کاربران هم همین کار را می کنند. درسته؟

تفاوت بین یک وبلاگ نویس مبتدی و یک وبلاگ نویس حرفه ای، همین هوشمندی است. هردو مقاله می نویسند، محتوا تولید می کنند، اما وبلاگ نویس حرفه ای محتوای خود را برای سئو بهینه سازی می کند. یک وبلاگ نویس حرفه ای محتوای خود را بهینه سازی می کند تا افرادی که آن موضوع را جستجو می کنند به مقاله او برسند.

 

بیشتر بخوانید: سئو در وردپرس – چگونه محتوای خود را برای سئو بهینه کنیم؟

 

پژوهش و بررسی کلمات کلیدی اولین گامی است که یک بازاریاب اینترنتی هنگام طراحی سایت به آن توجه می کند. بررسی و انتخاب کلمات کلیدی در ابتدا خیلی آسان به نظر می رسد اما در عمل چندان هم کار آسانی نیست.

جستجو و انتخاب کلمات کلیدی مناسب و صحیح اهمیت زیادی دارد، چرا که برای سایت شما ترافیک به ارمغان می آورد. پیشنهادات گوگل و گوگل کیورد پلنر بهترین  ابزارهای انتخاب کلمات کلیدی است. البته ابزارهای دیگری نیز در این زمینه وجود دارد اما مزیت مهم ابزارهای گوگل علاوه بر رایگان بودن، پشتیبانی از زبان فارسی است.

در اینجا روند انتخاب کلمات کلیدی بیان می شود:

شیوه انتخاب کلمات کلیدی مناسب

انتخاب کلمات کلیدی مناسب - آمازایران

گام اول: تهیه لیست کلمات کلیدی

ابتدا لیستی از کلمات هدف را برای خود تهیه کنید. سپس به سراغ ابزار کی ورد پلنر بروید و با کلمات هدف خود، کلمات کلیدی با جستجوی بالا و رقابت پایین را پیدا کنید. چگونه از گوگل کیورد پلنر برای انتخاب کلمات کلیدی استفاده کنیم؟

لیستی از این کلمات کلیدی پیدا کنید. این کلمات باید حداقل 1000+ سرچ ماهیانه داشته باشند.

کلمات کلیدی نامناسب را از لیست حذف کنید. چرا که برخی از کلمات معرفی شده در کی ورد پلنر با اهداف شما سازگار نیست.

گام دوم: بررسی رقابت کلمات کلیدی

کلمات کلیدی انتخابی را در موتور جستجوی گوگل وارد کنید و 5 وبسایت برتر را آنالیز کنید. آنها را بر اساس رنک صفحه آنالیز کنید. رنک بالاتر وب سایت ها به این معنی است که شکست آنها نیز کار سختی است.

گام سوم: سفارشی ساختن کلمات کلیدی

پس از انتخاب کلمات کلیدی مناسب،، باید از آنها کلمات کلیدی طولانی و دنباله دار بسازید. برای مثال اگر کلمه کلیدی شما “دندان درد” است. حال می توانید از این کلمات کلیدی دنباله دار استفاده کنید:

” چگونه با دندان درد مقابله کنیم؟”

” راهکار رفع دندان درد”

“مقابله با دندان درد”

با ویژگی های جدید جستجوی گوگل، کلمات کلیدی طولانی و دنباله دار، تأثیر بیشتری دارند. برای تولید کلمات کلیدی طولانی می توانید از ابزارهای موجود برای پیداکردن و انتخاب کلمات کلیدی دنباله دار استفاده کنید.

گام چهارم: استفاده از کلمات کلیدی

بر مبنای کلمات کلیدی خود مقالات با کیفیت تولید کنید. چگالی کلمات کلیدی را با کلمات LSI بین 1-2% نگه دارید.  البته دقت کنید از کیورد استافینگ استفاده نکنید چون از دید گوگل اسپم به نظر می آیید. بهترین میزان چگالی کلمات کلیدی

 

از سئو بیشتر بدانید

 

منبع: shoutmeloud 

تهیه و فراوری: پاساژ اینترنتی آمازایران

ارائه دهنده خدمات تجارت الکترونیک – طراحی سایتسئو – مشاوره اینترنتی و دیجیتال مارکتینگ