معمولاً کودکان در مدرسه علاقه زیادی دارند از بوفه مدرسه خوراکی ها و هله هوله های مختلف خریداری کنند. از سوی دیگر والدین همیشه برای انتخاب بهترین میان وعده کودکان دغدغه داشته و نگران تغذیه سالم کودکان خود هستند. شاید برای پدر و مادرهایی که تازه امسال بچه های آنها به مدرسه می روند این دغدغه بیشتر باشد. و مرتب این سوال در ذهنشان باشد که بهترین میان وعده برای کلاس اولی ها چیست؟

تا قبل از مدرسه رفتن، علاقه غذایی کودکان، تحت تأثیر خانواده است، ولی از زمانی که کودکان به مدرسه می روند ، ساعاتی را با همسالان خود سپری می کنند و دور از خانواده خود هستند و در نتیجه برخی از عادات غذایی آنها نیز تحت تأثیر محیط قرار می گیرد.

همان گونه که می دانید میان وعده ها هم در تأمین انرژی و مواد مغذی بدن برای کودکان نقش مهمی دارند. برخی هله هوله های ناسالم، فقط باعث ایجاد یک حس سیری کاذب در دانش آموزان می شود ولی نیازهای تغذیه ای آنان را برآورده نمی کند. حتی اگر در زمان های نامناسبی استفاده شود باعث از بین رفتن اشتهای کودکان برای وعده های غذایی اصلی می شود.

بنابراین باید میان وعده های سالم را جایگزین میان وعده هایی همچون پفک، چیپس، شکلات، شیرینی ها، پیراشکی، نوشابه های گازدار، آب میوه های صنعتی کرد. چرا که این مواد از نظر ارزش تغذیه ای پایین بوده ولی انرژی زیاد دارند. در نتیجه این مواد کمکی به رفع نیازهای رشد و سلامت دانش آموزان نمی کند.

نمونه هایی از میان وعده های سالم در مدرسه

*** میوه ها و سبزی های تازه مثل پرتقال، نارنگی، سیب، موز، هویج، خیار، گوجه فرنگی

بهترین میان وعده در مدرسه برای کلاس اولی ها- آمازایران

*** آبمیوه های خانگی که با استفاده از میوه های تازه فصل آماده می شود

*** انواع برگه ها و میوه های خشک مانند توت خشک، انجیر خشک، خرما خشک و کشمش

*** مغزیجاتی همچون بادام، پسته و گردو و …

بهترین میان وعده در مدرسه برای کلاس اولی ها- آمازایران

*** لقمه های نان و پنیر و گردو یا نان و پنیر و گوجه و یا لقمه های تخم مرغ آب پز

*** شیر به همراه کیک های و بیسکوییت های خانگی

*** ساندویچ کوکو، کتلت، مرغ و همبرگر خانگی با کاهو و گوجه فرنگی

منبع: تبیان

تهیه و فراوری: پاساژ اینترنتی آمازایران

ارائه دهنده خدمات تجارت الکترونیک – طراحی سایت – سئو – مشاوره اینترنتی و دیجیتال مارکتینگ