آیا کودک شما از دکتر رفتن می ترسد و هر بار که قرار است او را به دکتر ببرید کلی اوقات تلخی و گریه می کند. در اینجا راهکارهایی برای از بین بردن ترس کودک از دکتر را بیان می کنیم.

هیچ کودکی عاشق دکتر رفتن نیست، اما گاهی برخی کودکان بیش از اندازه در برابر دکتر رفتن مقاومت می کنند و گریه و بیتابی به راه می اندازند. معمولا برخورد با یک فرد غریبه برای کودک چندان خوشایند نیست، به خصوص که بحث آمپول زدن هم به میان باشد. برای کم کردن ترس کودک از دکتر این شیوه ها را امتحان کنید.

همچنین بخوانید: با این روشها، ترس کودک از آمپول را کاهش دهید

*** آرام باشید

خودتان آرام باشید.در مطب دکتر مدام پای خود را روز زمین نزنید. نگذارید کودک، نگرانی و تشویش شما را حس کند. بی قراری شما به کودک منتقل می شود. اعتماد و آرامش شما، به کودک حس امنیت می دهد.

ترس از دکتر رفتن - ترس کودک از دکتر - پاساژ اینترنتی آمازایران

***قصه و بازی

قبل از رفتن به مطب دکتر، از طریق قصه و بازی به کودکتان کمک کنید تا هراسش از دکتر کم شود. مجموعه اسباب بازی دکتر بخرید، یک روپوش سفید هم برایش آماده کنید. با او بازی کنید، در قالب بازی به او یاد دهید که دکتر برای معاینه داخل دهان را می بیند، ضربان قلب را گوش می کند، فشار را اندازه گیری می کند. یا حتی برای او داستان بخوانید. داستانی کودکی که با خنده برای درمان به دکتر می رود و دکتر هم با مهربانی او را معاینه می کند.

*** کودک را درک کنید

از گفتن این جمله ها پرهیز کنید، جمله هایی شبیه:گریه نکن” ،نترس” ، ” چه قدر ترسو” و یا چیزهایی از این قبیل. با گفتن این جملات کودک احساس می کند شما درکش نمی کنید.

***کودک را آماده کنید

دیدن خواهران وبرادرانش که به مطب دکتر می روند و معاینه می شوند هم شیوه مفیدی است تا کودک آماده شود. حتی گاهی همراه خود او را به مطب دکتر ببرید تا واکنش شما را هنگامی که دکتر شما را معاینه می کند، ببیند.

*** در کنار اسباب بازی ها

برایش اسباب بازی ببرید، اگر دکتر هم در ابتدا کمی عروسک یا خرس کوچک او را معاینه کند، کودک احساس راحت تری در مطب خواهد داشت.

منابع:webmd.com, ، parents

تهیه و ترجمه: پاساژ اینترنتی آمازایران

ارائه دهنده خدمات تجارت الکترونیک – طراحی سایت – سئو – مشاوره اینترنتی و دیجیتال مارکتینگ