همه ما امروزه از تبلت ها و  اسمارت فون ها، به طور گسترده و مداوم استفاده می کنیم. شاید شما هم افرادی را دیده اید که حتی لحظه ای از این وسایل محبوب جدا نمی شوند. اما مشکل این است که معمولا به فکر تمیزکردن این وسایل نیستیم و از آلودگی تبلت و گوشی غفلت می کنیم، یک نمونه ساده، وقتی بیرون از منزل در حال خرید میوه و سبزیجات هستید با گوشی خود هم صحبت می کنید، همین استفاده مداوم و همیشگی از گوشی ها و تبلت ها باعث می شود که سطح این وسایل هم آلوده شود. اما بهتر است بدانید که در آخرین تحقیقات مشخص شده روی هر اینچ از تلفن های همراهی که هر روز از آنها استفاده می کنیم بیش از 25000 جرم وجود دارد. یعنی حتی آلوده تر از دستگیره های در مکان های عمومی.

برای تمیز کردن گوشی و تبلت شیوه های راحت و ساده ای وجود دارد، برای آشنایی با این روش ها با ما همراه باشید:

شیوه های تمیز کردن گوشی و تبلت

برای تمیز کردن گوشی و تبلت از شوینده های شیمیایی استفاده نکنید

تمیزکردن گوشی و تبلت ها مهم است، اما نه به قیمت نابودی دستگاه. بهتر است بدانید که روی بدنه و همچنین نمایشگر گوشی و تبلت، لایه های محافظی وجود دارد، اگر از مواد شیمیایی مانند مایع دستشویی و مایع ظرفشویی و شیشه شور و امثال اینها استفاده کنید با این اقدام لایه محافظ آسیب می بیند. اگر واقعا مشکلی پیش آمده که چاره ای جز شستن دستگاه وجود ندارد، گوشی خود را خاموش کنید و با کمترین آب( دقت کنید کمترین آب) گوشی خود را بشویید. البته اگر این کار را مرتب انجام دهید به گوشی خود آسیب خواهید زد.

تمیز کردن گوشی و تبلت با پارچه های میکروفیبردار

قرار نیست برای تمیزکردن گوشی و تبلت از هر پارچه ای استفاده کنید. دستمال کاغذی با ذرات ریزی که دارد باعث می شود این تکه ها وارد فضاهای خالی شوند. پارچه های زبر هم ممکن است روی گوشی و تبلت ایجاد خش کنند. بهترین گزینه پارچه های میکروفیبردار است که این روزها به راحتی می توانید تهیه کنید.

پاساژ اینترنتی آمازایران | تمیز کردن گوشی و تبلت

تمیز کردن گوشی و تبلت با الکل

برای تمیز کردن گوشی و تبلت می توانید از الکل استفاده کنید. می توانید از داروخانه ها پدهای الکلی را تهیه کنید و هربار از یکی از این پنبه های الکلی استفاده کنید. این پنبه های الکلی برای تمیز کردن مانیتور هم کاربرد دارد.

 

منبع: sakhtafzarmag

فرآوری : پاساژ اینترنتی آمازایران

ارائه دهنده خدمات تجارت الکترونیک – طراحی سایت – سئو – مشاوره اینترنتی و دیجیتال مارکتینگ