استفاده از تیترها و زیر تیترها نه تنها باعث گویا تر شدن متن برای خواننده می شود بلکه استفاده از تگ های هدینگ برای بهبود سئو نیز موثر است. معمولا کاربران با نگاهی کلی به زیر عنوان های متن متوجه می شوند که قرار است در متن در مورد چه موضوعاتی صحبت شود، در واقع می توان گفت که استفاده از تگ های هدینگ باعث می شود محتوا نظم پیدا کرده و کاربران ترغیب بیشتری برای خواندن محتوا داشته باشند. از سوی دیگر استفاده از تگ های هدینگ در محتوا برای موتورهای جستجو نیز اهمیت داشته و باعث بهبود سئوی سایت می شود.

تگ های هدینگ با علامت h مشخص می شوند و از بالا به پایین ارزش این هدینگ ها کمتر می شود. به این معنا که تگ h1  با ارزش ترین تگ در صفحه می باشد و برای قسمت های کم اهمیت تر از تگ های h6 استفاده می شود.

از از آنجائیکه از تگ h1 فقط یک بار می توان در هر صفحه استفاده کرد، بنابراین از تگ h1 برای عنوان اصلی محتوا استفاده می شود. پس از آن می توانید برای  عنوان های داخل متن از تگ های h2   و برای زیر تیتر ها (عنوان های فرعی تر) از h3 استفاده کنید. دقت داشته باشید که تگ h3 پس از تگ h2 می آید. به این معنی که نمی شود بدون اینکه در متن تگ h2 داشته باشید به سراغ تگ h3 بروید.

برای لینک های در صفحات نیز می توانید از تگ های هدینگ استفاده کنید. همچنین بهتر است از کلمات کلیدی در تگ های هدینگ خود استفاده کنید.

نحوه استفاده از تگ های هدینگ در وردپرس

برای استفاده از تگ های هدینگ درمحتوا، کافیست متن مورد نظر را انتخاب کرده و سپس از قسمت ویرایشگر نوع هدینگ را انتخاب کنید.

چگونه از تگ های هدینگ در وردپرس استفاده کنیم؟ - heading Tag -آمازایران

منبع: dbstheme،seorooz

پاساژ اینترنتی آمازایران

ارائه دهنده خدمات تجارت الکترونیک – طراحی سایتسئو – مشاوره اینترنتی و دیجیتال مارکتینگ