داشتن تیم کاری موفق و هماهنگ، نقش بسیار مهمی در موفقیت و بهبود عملکرد هر شرکتی دارد، به خصوص اگر قرار است به عنوان مدیر عامل زمان زیادی را خارج از شرکت باشید و یا به هر دلیلی نمی توانید از نزدیک تیم کاریتان را مدیریت کنید. در اینجاست که داشتن تیم موفق و هماهنگ، اهمیت خود را به خوبی نشان می دهد. با ما همراه باشید تا با برخی از نکات ضروری برای تشکیل تیم کاری موفق آشنا شوید.

4 اصل برای تیم کاری هماهنگ و موفق

*** اصل اول: احترام و اعتماد

برای موفقیت شرکت، باید محیط کار بر اساس دو اصل احترام و اعتماد باشد. اعضای تیم باید بتوانند در محیطی بر پایه ارتباط باز و آزاد، فعالیت داشته باشند.

*** خوش قول باشید

اگر قرار است کاری را انجام دهید، حتماً آن را انجام دهید. در واقع اعضای تیم هم از خوش قولی شما الگو گرفته و رفتار شما را تقلید خواهند کرد.

تیم کاری موفق - آمازایران

*** با اعضا جلسه داشته باشید

گاهی لازم است تا جلساتی غیر رسمی داشته باشید. حداقل یکبار در سال و یا حتی چندین بار، جلساتی با تیم خود داشته باشید تا روابط اعضا گرم تر شود. یک برنامه بازی مثلاً فوتبال و یا بسکتبال حس همکاری را در بین افراد بیشتر می کند. حتی اینگونه فعالیت های گروهی و ورزشی کمک می کند تا با شخصیت‌ها و استعدادهای اعضای تیم بیشتر آشنا شوید.

*** نظر سایر اعضای تیم برای استخدام های جدید

وقتی می خواهید کارمند جدیدی استخدام کنید و شخص جدیدی به تیم کاری اضافه شود، سعی کنید نظر سایر اعضای تیم را هم جویا شوید. مهم است که اعضای تیم با همدیگر سازگاری داشته باشند. حتی بگذارید اعضای تیم با شخص مورد نظر صحبت کنند، هرچند کارآمدی و تجربه شخص جدید مهم است اما این موضوع هم مهم است که آن فرد با تیم هماهنگی داشته باشد.

منبع: مردمان

تهیه و فراروی: پاساژ اینترنتی آمازایران

ارائه دهنده خدمات تجارت الکترونیک – طراحی سایت – سئو – مشاوره اینترنتی و دیجیتال مارکتینگ