در پایان هفته گوگل اقدامتی برای “لینک‌های خروجی غیرمعمول” انجام داده است. این یک جریمه است که توسط تیم اقدامات دستی گوگل انجام شده است، مخصوصا برای سایت‌هایی که به سایت‌های دیگر لینک داده‌اند تا نتایج جستجوی گوگل را دستکاری کنند. در این مورد به‌نظر می‌آید گوگل سایت را با عدم اعتماد به لینک‌های آن جریمه می‌کند.

 

ایمیلی که به وب سایت‌ها ارسال شده، به شرح زیر است:

اگر شما این پیام را در صفحه تنظیمات دستی می‌بینید، به این معنی است که گوگل الگوی لینک‌های غیرطبیعی، فریبنده و یا دستکاری شده را شناسایی کرده است. خرید لینک یا شرکت در طرح کلی لینک به منظور دستکاری رتبه سایت بر خلاف دستورالعمل‌های وبمستر گوگل است.

در نتیجه گوگل اقدامات هرزنامه دستی را در بخش آسیب دیده سایت شما اعمال کرده است. اقداماتی که کل سایت شما را تحت لیست مطابقت سایت گسترده قرار می‌دهد. اقداماتی که تنها بخشی از سایت شما/ یا برخی لینک‌های ورودی به سایت تحت لیست مطابقت جزیی قرار خواهند گرفت.

در اینجا عکسی از یکی از شکایات در مورد اقدامات گوگل را در فروم شکایات می‌بینید:

google-unnatural-links-outbound-1460374556

 

شما باید وارد کنسول حساب جستجوی گوگل خود شده و تمام پیام‌ها را چک کنید تا ببینید چنین پیامی دریافت کرده‌اید یا خیر. اگر دچار مجازات لینک‌های خروجی شده‌اید، در اینجا دستورالعمل‌های وجود دارد که چگونه آن را رفع کنید.

من تنها چند لینک ورودی در پایان هفته دیده‌ام. پس خیلی زود است که بگوییم این سایت‌ها چنین مجازاتی دریافت کرده‌اند. به‌نظر می‌رسد گوگل دیگر به لینک این سایت‌ها اعتماد ندارد، زیرا به‌نظر می‌رسد تاثیر منفی بر سایت‌هایی دارد که این لینک‌ها را دریافت می‌کنند. اما این یک جریمه مستقیم برای لینک‌های خروجی نیست.

گوگل در مورد این مجازات‌ها هیچ اظهار نظری نکرده است.

 

منبع: کلیک