برخی از افراد عادت دارند در وعده صبحانه از تخم مرغ استفاده کنند و برخی ترجیح می دهند در غذاهای دیگری از تخم مرغ استفاده کنند. تخم مرغ حاوی مواد مفیدی برای بدن است که در اینجا به چند نمونه از خواص تخم مرغ اشاره می شود.

زرده تخم مرغ سرشار از آهن و کلسیم بوده و به عنوان درمان مکمل برای کم خونی میباشد. همچنین برای کسانی که بر اثر کهولت یا شکستگی دچار سستی استخوان شده اند، نیز مفید است.

پروتئین موجود درشیر، ماهی و گوشت قرمز، کمتر از تخم مرغ می باشد. افراد ورزشکار که دچار آسیب دیدگی های ورزشی شده اند، نیز برای درمان بافت عضلانی آسیب دیده و کبودی های روی پوست می توانند به سراغ تخم مرغ بروند.

احتملاً شما هم این نکته را شنیده اید که تخم مرغ باعث بالا رفتن کلسترول بد خون می شود، اما جالب است بدانید که هرچند این نظریه در دهه 90 میلادی مطرح شد، اما تحقیقات جدید گویای این واقعیت است که اثر تخم مرغ بر کلسترول خون ناچیز است. آنچه باید برای کنترل چربی خون در نظر گرفته شود، پرهیز از خوردن غذاهای پر چرب و نیز دارای روغن  با ترانس بالا است.

تخم مرغ برای پیشگیری از ابتلا به آب مروارید چشمی نیز مفید است. تخم مرغ حاوی مرغ آنتی اکسیدان های ضروری مانند لوتئین و زیگزانتین می باشد که در محافظت چشم از اشعه مضر خورشید موثر است.

یکی دیگر از خواص تخم مرغ که برای خانم ها جالب خواهد بود، اثرات تخم مرغ بر زیبایی پوست و مو است. تخم مرغ حاوی اسیدهای آمینه، گوگرد و ویتامین ها ی ضروری است، بنابراین برای رشد مو ها و استحکام ناخن ها، مفید خواهد بود. اگر فکر می کنید در برنامه غذایی خود به میزان کافی از روی ، ویتامینB12  و ویتامین  A استفاده نمی کنید پس به سراغ تخم مرغ بروید.

  

همچنین بخوانید: 11 روش جدید و خلاقانه برای خوردن تخم مرغ

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

پاساژ اینترنتی آمازایران

ارائه دهنده خدمات تجارت الکترونیک – طراحی سایت – سئو – مشاوره اینترنتی و دیجیتال مارکتینگ