شیر بادام نوشیدنی سالمی است که خواص زیادی برای سلامتی دارد. شاید برخی از افراد به علت مشکل عدم تحمل لاکتوز قادر به استفاده از شیر گاو نباشند. در این موارد می توانید به سراغ شیرهای گیاهی از جمله شیر بادام بروید. معمولاً افراد شیر بادام را همراه با عسل مصرف می کنند که البته با این کار واقعاً معجونی فوق العاده به دست می آید. در این مطلب برخی از خواص شیر بادام و معجون شیر بادام و عسل بیان می شود.

خواص شیر بادام و عسل

  • زیبایی و جوانی پوست از خواص شیر بادام است.شیر بادام حاوی ویتامین E  می باشد و به همین علت باعث زیبایی پوست می شود.
  • با مصرف معجون شیر بادام و عسل، احساس سیری طولانی مدتی خواهید داشت، در نتیجه این معجون برای کاهش وزن مفید است. از طرفی کالری شیر بادام در هر وعده فقط 60 کالری است.
  • این ترکیب مفید باعث بهبود عملکرد روده ها می شود. رفع التهاب های گوارشی و گاز از خواص این معجون خوشمزه است.
  • نوشیدن روزانه شیربادام باعث کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی می شود. چرا که شیر بادام حاوی کلسترول خوب است و باعث کاهش کلسترول بد می شود.
  • همان گونه که می دانید شیر بادام در ساخت استخوان نقش دارد. شیر بادام حاوی 25 % ویتامین D و 30 % کلسیم است که برای قوی تر شدن استخوان ها مفید است.
  • شیر بادام حاوی ویتامین D، کلسیم و آهن است که برای ساخت عضله مفید است.
  • عسل، کربوهیدارت دارد و بادام غنی از ویتامین، مواد معدنی و پروتئین است، بنابراین معجون شیر بادام و عسل انرژی زا بوده و باعث می شود قدرت تمرکز نیز بیشتر شود. بنابراین اگر می خواهید روزی پر انرژی داشته باشید، همان اول صبح این معجون خوشمزه را نوش جان کنید.
  • معمولاً موقع سرماخوردگی توصیه می شود از عسل برای درمان گلودرد استفاده کنید. در واقع این به علت خواص آنتی بیوتیکی و ضد ویروسی عسل است. حال اگر عسل را با شیربادام هم ترکیب کنید معجونی مفید دارید که برای تقویت سیستم ایمنی مفید است. و از بدن در مقابل هجوم هجوم میکروارگانیسم هایی که سیستم تنفسی را تهدید می کنند، محافظت می کند.

طرز تهیه شیر بادام

280 گرم بادام را در آب، 12 ساعت بخیسانید و بگذارید در یخچال بماند. پس از آن، آب بادام را خالی کنید. سپس باداها را با 3 لیتر آب در مخلوط کن ریخته و میکس کنید. ترکیب را از صافی رد کنید تا شیربادام به دست آید.

می توانید شیربادام را به همین شکل مصرف کنید و یا در صورت تمایل به آن عسل هم اضافه کنید و شیربادام و عسل تهیه کنید.

 

همچنین بخوانید:

آب عسل لیمو – راهی میانبر برای سلامت و زیبایی

لیمو ترش و آب گرم، معجونی برای صبح ها

 

منابع: تبیان، دکترسلام

تهیه و فراوری: پاساژ اینترنتی آمازایران

ارائه دهنده خدمات تجارت الکترونیکطراحی سایتسئو – مشاوره اینترنتی و دیجیتال مارکتینگ