معمولا افراد دوست دارند از روش های طبیعی برای روشن شدن پوست خود استفاده کنند. نیازی نیست به سراغ روش های عجیب و غریب و یا پرهزینه بروید. برای نمونه بخور دادن یکی از راهکارهایی است که باعث روشنی و طراوت پوست می شود. علاوه بر استفاده از برخی ماسک های طبیعی، استفاده از مواد غذایی مناسب نیز در روشن پوست می توانند موثر باشند.

بخور دادن راهکاری ساده و موثر

بخور پوست باعث نرمی و روشنی پوست می شود. برای اینکار می توانید از دستگاه های بخور آرایشی استفاده کنید. حتی می توانید خودتان در ظرفی آب جوش بریزد، سر خود را 10 تا 15 سانتی متر بالاتر از ظرف نگه دارید. حوله ای نرم روی سر خود بیندازید و به همان شیوه سنتی بخور دهید.

نکته: بخور ممکن است باعث بدتر شدن جوش های صورت شود.

غذاهای موثر برای روشن شدن پوست

خوراکی هایی همچون لیموترش، هندوانه، زیتون و سبزیجاتی مانند: همچون  کلم پیچ، اسفناج، جعفری و گشنیز می توانند برای روشن کردن پوست مفید باشند.

ماسک های روشن کننده پوست

آبلیمو

روشن شدن پوست با آبلیمو - روشن کردن پوست - پوست روشن - آمازایران

لیمویی را از وسط نصف کنید. آب آن را بگیرید. آبلیمو را با آب رقیق کنید. مایع رقیق شده را با استفاده از پنبه روی پوست خود بمالید. 10 تا 15 دقیقه صبر کنید. در این مدت نباید نور خورشید به پوستتان بتابد. پس از آن پوست را با آب بشویید. برای رسیدن به نتجه مطلوب 2 تا 3 بار در هفته اینکار را انجام دهید.

با توجه به اینکه آبلیمو ممکن است باعث خشکی پوست شود، پس از استفاده از آبلیمو از یک مرطوب کننده برای نرمی و رطوبت پوست استفاده کنید.

نکته: نباید روی جوش های صورت آبلیمو بمالید.

سیب زمینی

روشن شدن پوست با سیب زمینی- روشن کردن پوست - پوست روشن - آمازایران

سیب زمینی را از وسط نصف کنید و برش های سیب زمینی را بر روی پوست خود بمالید. 15 تا 20 دقیقه صبر کنید. سپس پوست خود را با آب بشویید. . می توانید چند بار در هفته از این روش برای روشن شدن پوست استفاده کنید. استفاده از خیار و گوجه نیز می تواند اثرات مشابهی داشته باشد. آب خیار؛ دوستی مهربان برای پوست شما

آب نارگیل

برای روشنی و نرمی پوست می توانید از آب نارگیل استفاده کنید. فقط کافیست با استفاده از گلوله پنبه ای روی پوست خود آب نارگیل بمالید. علاوه بر این نوشیدن آب نارگیل نیز میتواند برای پوست مفید باشد. خانم‌ها بخوانند: مزایای آب نارگیل


همچنین بخوانید: از زیبایی پوست تا مشکلات پوستی؛ هر آنچه می خواهید بدانید

 

منابع:تبیان، دکتر سلام ، phow

تهیه و فراوری: پاساژ اینترنتی آمازایران

ارائه دهنده خدمات تجارت الکترونیک – طراحی سایتسئو – مشاوره اینترنتی و دیجیتال مارکتینگ