تایل یک دستگاه بلوتوثی کوچک است که شما آن را به هر وسیله ای که نمی خواهید گم کنید متصل می کنید و به سادگی ان را پیدا می کنید.

 

تایل یک دستگاه بلوتوثی کوچک است که شما آن را به هر چیزی که نمی خواهید گم کنید متصل می کنید. مانند کلید خانه خودتان، حیوان خانگی خودتان و یا هر چیز دیگری و اکنون مروری بر نسل دوم این دستگاه خواهیم داشت.

بررسی کلی
تایل یک دستگاه بلوتوثی کوچک است که در ردیابی اشیا گم شده به شما کمک می کند
ابتدا در ماه ژوئن سال ۲۰۱۳ نام این وسیله مطرح شد، و به یک پروژه موفق با سرمایه گذاری عمومی با سرمایه ۲٫۵ میلیون دلار از طریق هزاران نفر از مردم که می خواستند وسایل با ارزش خود را گم نکنند تبدیل شد.
ظاهرا یک انسان در طول عمر خود ۱۵۳ روز را صرف پیدا کردن وسایل گم شده خود می کند و موضوع از این قرار است که ما همیشه وقتی می فهمیم که وسیله ای را گم کرده ایم که کمترین زمان ممکن برای پیدا کردن آن را در اختیار داریم.
و سرانجام در ماه ژولای ۲۰۱۴ نسل دوم به روز رسانی شده این دستگاه به بازار آمد از جمله قسمت های بروز شده این دستگاه عبارتند از : بلندگو های این دستگاه که با قدرت ۹۰ دسیبل سه برابر نسبت به نسل قبلی خود قوی تر شده اند در نسل قبلی حتی اگر سر و صدای کوچکی وجود داشت شما نمی توانستید صدای دستگاه را بشنوید، ویژگی جدید دوم این است که شما اکنون میتوانید با کمک تایل گوشی تلفن همراه خود را پیدا کنید یعنی یک سیستم دو طرفه که یک مزیت بزرگ محسوب می شود.

 

The Tile, accompanied by an iPhone app, locates items that are attached to it. It's about as small as a matchbook or a stamp.

 

قیمت
تایل سرانجام به صورت رسمی وارد بازار انگلیس شده است و این یعنی دیگر نیاز نیست مبلغ ۲۱ دلار هزینه ارسال از آمریکا را پرداخت کنید(این مبلغ تقریبا برابر قیمت خود تایل که ۲۵ دلار است بود).
و این یعنی شما از طریق سایت آمازون با صرف مبلغ ۱۹٫۸۹ پوند صاحب تایل شوید، طبق گفته ها شما می توانید از طریق سایت تسکو نیز تایل را خریداری کنید ولی هنوز در لیست آنلاین سایت چیزی وجود ندارد. اگر ۲۰ پوند برای شما گران است، می توانید از طریق سایت آمازون بسته ۴ عددی این محصول را با قیمت ۴۹٫۹۹ پوند خریداری کنید و قیمت و دستگاه ها را با دوستان یا خانواده خود تقسیم کنید، این دستگاه از ماه مارس در دیگر سایت های فروش موجود در انگلیس نیز قابل دسترسی خواهد بود
این را در نظر داشته باشید که باتری داخلی این دستگاه حدود یک سال دوام می آورد ولی قابل تعویض نیست بنابراین تایل یک وسیله کاملا مصرفی است که باید هر ۱۲ ماه یکبار تعویض شود.
   


راه اندازی و روش استفاده

اولین چیزی که متوجه می شوید این است که این وسیله از آن چه فکر می کردید بزرگتر است، به آن اندازه بزرگ نیست که نتوانید آن را به حلقه کلید خود وصل کنید ولی در حدود ۵٫۵ میلیمتر است که این یعنی دو برابر قطر یک کلید معمولی و عریض تر از بیشتر کلید های ماشین.
بر عکس اولین سری دستگاه، اکنون یک نرم افزار اندرویدی برای کنترل این دستگاه وجود دارد که برای راه اندازی به اندروید ۴٫۴ و بالاتر نیاز دارد، در ضمن شما می توانید تایل را با آی فون و یا آی پد هایی که بلوتوث نسخه ۴٫۰ یا بالاتر را دارند نیز کنترل کنید.
نرم افزار به صورت رایگان است و هیچ دستور العملی نیز وجود ندارد، شما به راحتی دکمه e را فشار می دهید و یک صدای کوتاه برای شما پخش خواهد شد که نشان دهنده تنظیم شدن دستگاه با بلوتوث گوشی شما است. فقط کافی است که شما این دستگاه را در لیست دستگاه های بلوتوثی در گوشی خود پیدا کرده و روی آن کلیک کنید.

وقتی دستگاه متصل شد، شما باید یک حساب کاربری رایگان از طریق برنامه بسازید و بعد از آن درست مانند برنامه آی فون “مرا پیدا کن” کار می کند و می توانید ببینید که تایل شما آخرین بار کجا بوده است – یعنی آخرین بار کجا از طریق بلوتوث به گوشی شما اتصال داشته است- و از طریق نقشه آن را پیدا کنید.
اگر شما وسیله ای که تایل به آن متصل است را گم کنید می توانید به آخرین مکانی که در نرم افزار ثبت شده بروید و شروع به جست و جو کنید، محدوده تحت پوشش بلوتوث نسخه ۴ بزرگتر از آن چیزی است که فکر می کنید حدود ۱۵۰ فوت از هر طرف، پس نیازی نیست که دقیقا بالای سر تایل باشید تا دستگاه به آن متصل شود.
تا وقتی که از محدوده بلوتوثی خارج باشد نرم افزار جمله “خارج از دسترس” را نشان می دهد ولی به محض رسیدن به محدوده مورد نظر یک دکمه سبز رنگ به نام پیدا کن ظاهر می شود که با فشار دادن آن یک آهنگ از تایل بلند می شود که در نسل جدید کاملا صدای بلندی است. در یک خانه ساکت به آسانی می توانید آن را پیدا کنید ولی پیدا کردن آن در کنار یک جاده شلوغ سخت تر می شود.

هنوز در این ورژن نرم افزار مشخص نیست که وقتی دکمه سبز را فشار می دهید نشان دهد که دستگاه در فاصله دور یا نزدیک قرار دارد، هر چه به دستگاه نزدیکتر شوید خانه های درون دکمه پر رنگتر می شود ولی مشخص نیست که به کدام سمت باید بروید، فقط باید به روش آزمون و خطا به دستگاه رسید.
همانطور که در ابتدا اشاره شد، یک ویژگی جدید در نسل دوم وجود دارد: گوشی مرا پیدا کن.
این ویژگی نسبت به سیستم هایی که اپل و گوگل پیاده کرده اند بهتر است فقط کافی است شما دکمه e بر روی تایل را فشار دهید تا گوشی شما یک صدای بلند از خود ساطع کند این اتفاق حتی زمانی که گوشی در حالت سایلنت است نیز رخ می دهد و این کار شما را از ورود به وب سایت و یا پیدا کردن یک وسیله دیگر با سیستم عامل آی او اس برای پیدا کردن گوشی خود نجات می دهد.

به توانایی های ردیابی این دستگاه بازگردیم؛ حتی اگر به آخرین محل بازدید مشخص شده روی نقشه برگردیم هنوز خارج از محدوده باشیم، راه حل دیگری برای پیدا کردن وسیله وجود دارد ولی به باقی کاربران تایل بستگی دارد، و به آن پیدا کردن اجتماعی می گویند، که یک راه حل واقعا هوشمندانه است، هر وقت که برنامه تایل بر روی یک گوشی و یا تبلت اجرا شود محل تمامی تایل هایی که در محدوده خود باشد را نیز ثبت می کند.
شما این مسأله را نمی دانید زیرا به غیر از اطلاعات تایل های خود شما، هیچ چیز دیگری نشان داده نمی شود (شما می توانید تا ۸ تایل شخصی را به برنامه وصل کنید) و همه چیز به صورت ناشناس انجام می شود.
اگر یک شخص دیگری که صاحب تایل است وسیله خود را گم کند و برنامه شما محل آن را پیدا کند این به آنها بستگی دارد تا بتوانند بدون وجود ارتباط مستقیم بلوتوثی آن را پیدا کنند.

چندین مشکل در اینجا به وجود می آید، اولین آن این است که این راه حل وابسته به کاربران است و تا وقتی که تعداد زیادی از افرادی که در در کنار شما زندگی می کنند و یا کار می کنند تایل نداشته باشند، شما نمی توانید از ویژگی پیدا کردن اجتماعی استفاده کنید. ولی اگر در لندن زندگی می کنید. شما به احتمال زیاد در نزدیکی کاربران دیگر هستید، ولی در این صورت باز هم احتمال اینکه یکی از کاربران تایل در محدوده بلوتوثی وسیله شما قرار بگیرد کم است، لندن یازدهمین شهر از نظر تعداد کاربران تایل است و طبق آمار برنامه حدود ۱۱۰۰ تایل در یک جست و جوی خانگی در منطقه ۴ وجود دارد. این یعنی در فاصله ۲ الی ۳ مایلی هستند ولی با اینکه این یک محدوده خیلی بزرگ است اگر شما کیف پول، کیف، یا کلید خود را در ایستگاه اتوبوس، ایستگاه قطار و یا یک فروشگاه انداخته باشید، یک شانس متوسطی هست که وسیله شما توسط یکی دیگر از کاربران تایل پیدا شود.
شرکت سازنده عنوان کرده است که بیش از ۴٫۵ میلیون تایل را برای کاربران فرستاده بنابراین پایگاه کاربران – و با توجه به این مزیت آن – در حال رشد است، طبق اعلام تایل در روز کریسمس سال ۲۰۱۵ این نرم افزار در فروشگاه نرم افزاری شرکت اپل دارای بیشترین دانلود در زمینه نرم افزار های مربوط به سبک زندگی را داشته است، و همه ما کاملا می دانیم که مردم همیشه در شرف گم کردن وسایل خود هستند.

در ورژن های قبلی حتما باید نرم افزار در حال اجرا می بود تا پیدا کردن اجتماعی کار بکند ولی الان این ویژگی بصورت پیش فرض در پس زمینه در حال اجرا است.
باتری غیر قابل تعویض آن یک نکته منفی است، ولی دلیل این کار ضد آب کردن دستگاه است، برای مثال اگر شما تایل خود و هر چه که به آن متصل هست را در خیابان گم کنید و همزمان باران شروع به باریدن کند، آخرین چیزی که شما می خواهید این است که باران ردیاب شما را بلااستفاده بکند بنابراین اکثر مردم می توانند از این موضوع چشم پوشی بکنند، و الان که شما می توانید این دستگاه را به صورت فله ای با هزینه کمی بیشتر از ۱۰ پوند بخرید، این مسأله آنقدر هم مهم به نظر نمی رسد.

نظر ما
محبوبیت ردیاب های بلوتوثی هر روزه در حال افزایش است و تایل هم اکنون تعدادی رقیب جدی دارد، با این حال این دستگاه قابل اعتماد است و بروزرسانی نسل دوم آن نیز یک حرکت ارزشمند است، پس در هنگام خرید حتما دقت کنید که نسل دوم این محصول را می خرید، اگر شما از آن دسته افراد هستید که دائما کلید خود را در داخل منزل گم می کنید این وسیله برای شما ایده آل است، ولی اگر می خواهید کودکان خود را زیر نظر بگیرید یک ردیاب ماهواره ای منطقی تر به نظر می رسد.

 

منبع: کلیک