آیا زیاد عرق می کنید؟ به دنبال راهکاری برای رفع بوی بد عرق هستید؟ از طرفداران راهکارهای گیاهی هستید؟ در این مطلب گیاهان مفیدی برای رفع بوی عرق و خوشبوکردن آن معرفی می شود. با ما همراه باشید.

رفع بوی عرق با برگ شیرین بیان

50 گرم برگ تازه شیرین بیان را در یک لیتر آب جوش، دم کنید و بگذارید تا 15 دقیقه دم بکشد. حال موضع مورد نظر را با این دم کرده روزی 2 تا 3 بار بشویید.

رفع بوی عرق با برگ مورد

می توانید برای رفع بوی بد عرق برگ خشکیده مورد را پودر کنید و بر پوست بپاشید. همچنین می توانید برگ مورد را دم کنید و پوست را با آن شستشو دهید. استفاده از برگ مورد، باعث کنترل تعریق و خوشبویی بدن می شود.

رفع بوی‌عرق با برگ حنا

می توانید برگ حنا را به تنهایی استفاده کنید و یا با پودر برگ سدر و یا جوش شیرین ترکیب کرده و استفاده کنید.

رفع بوی عرق با نعناع

همان گونه که می دانید مصرف عرق نعنا برای رفع بوی بد دهان مفید است. علاوه بر این، برای خوشبو شدن بدن نیز می توانید پوست بدن را با دم کرده نعناع شستشو دهید.

رفع بوی عرق با مریم گلی

می توانید از پودر مریم گلی استفاده کنید و آن را زیر بغل بمالید. همچنین مریم گلی را دم کنید و بر مواضع عرق بمالید. برای کاهش تعریق بدن، مصرف جوشانده مریم گلی، گل ختمی و زوفا به صورت خوراکی نیز مفید است.

رفع بوی عرق با برگ گردو

برگ تازه گردو را دم کنید و موضع عرق را با آن شستشو دهید. حتی می توانید برگ گردو را بخیسانید و برای شستشوی موضع عرق استفاده کنید.

رفع بوی عرق با گلاب

می توانید با گلاب بدن را شستشو دهید و یا پودر گل سرخ بر موضع عرق و زیر بغل بمالید.

 

منبع: تبیان

 تهیه و فراوری: پاساژ اینترنتی آمازایران

ارائه دهنده خدمات تجارت الکترونیک – طراحی سایتسئو – مشاوره اینترنتی و دیجیتال مارکتینگ