پاییز با خوراکی های مخصوص خود از راه رسیده : سیب، شلغم، کدو نارنگی و … افرادی که همیشه دغدغه تناسب اندام دارند این سوال برایشان مطرح است که کدام میوه ها و خوراکی های پاییزی برای کاهش وزن و رژیم میوه مناسب است. کدام خوراکی های پاییز را می توان با خیال راحت خورد و نگران تناسب اندام نبود؟ در اینجا لیست کاملی از خوراکی های پاییزی کاهش وزن بیان می شود.

رژیم میوه و سبزیجات با خوراکی های پاییزی

انار

انار سرشار از فیبر بوده و برای کنترل قند خون مفید است. علاوه بر مزایای کاهش وزن، انار حاوی ویتامین C ،K، فولات و پتاسیم نیز می باشد.

شلغم

یکی دیگر از سبزیجات ریشه ای مفید پاییز، شلغم است. در 25 کالری از هر نصف لیوان شلغم، 2 گرم فیبر وجود دارد. شلغم باعث کاهش اشتها و احساس سیری میشود.

به

به حاوی مقادیر زیادی ویتامینC ، فیبر، مس، انتی اکسیدان ها و پکتین است، بنابراین به برای هضم غذا و بهبود میزان قندخون مفید می باشد. می توانید از این میوه خوشمزه به شکل مربا یا ژله استفاده کنید. این میوه شما را شگفت زده می کند/ خواص به را بشناسید

نارنگی

 میوه خوشمزه ای که هرکسی را به هوس می اندازد. نارنگی نه تنها برای کاهش وزن مفید است بلکه باعث تقویت سیستم ایمنی بدن هم می شود.  برای مبارزه با سرماخوردگی نیز از نارنگی غافل نشوید. نارنگی فقط 50 کالری داشته و به خوبی اشتهای شما را سرکوب می کند.

رژیم میوه و سبزیجات با خوراکی های پاییزی - آمازایران

خرمالو

حتی رنگ این میوه خوشمزه هم هرکسی را به هوس می اندازد. خرمالو منبع ید بوده و در نتیجه باعث عملکرد بهتر تیروئید می شود. یکی از میوه های مناسب پاییزی برای کاهش اشتها و کاهش وزن خرمالوست که برای  بهبود سوخت وساز بدن نیز مفید است.

سیب

سیب ماده ای کم کالری و حاوی ویتامین، مواد معدنی و فیبر بوده که باعث می شود اشتهای افراد نسبت به مواد غذایی پرکالری کمتر شود.

کدو و تخم کدو

علاوه بر انواع کدو که جزء خوراکی های رژیمی پاییز است، تخم کدو تنبل نیز در این لیست قرار می گیرد. تخم کدو حاوی پروتـیین، فیبر، اهن، مس، منیزیم، منگنز، فسفر، پتاسیم، روی، سلنیم، نیاسین، اسیدامینه های ارژنین و اسید گلوماتیک می باشد. تخم کدو نه تنها برای کاهش وزن مفید است، بلکه برای کاهش استرس نیز مفید است.

منبع: shape

تهیه و ترجمه: پاساژ اینترنتی آمازایران

ارائه دهنده خدمات تجارت الکترونیک – طراحی سایت – سئو – مشاوره اینترنتی و دیجیتال مارکتینگ