گاهی برخی افراد پلاگین های سئوی وردپرس را نصب و فعال می کنند، اما به درستی از آنها استفاده نمی کنند. با استفاده صحیح از توابع سئو برای هر پست، شما می توانید رتبه بهتری در جستجوها داشته باشید. نکات مختلفی وجود دارد که با رعایت آنها می توانید شانس بیستری برای دیده شدن در موتورهای جستجو داشته باشید. در این قسمت از مجموعه آموزش های وردپرس، چگونگی استفاده از توابع سئو در وردپرس بیان می شود.با توجه به اینکه این مقاله بر مبنای افزونه yoast seo تنظیم شده است بنابراین از عکس های این افزونه هم در محتوای مقاله استفاده می شود.

نکات سئو در وردپرس برای محتوا

انتخاب کلمه کلیدی کانونی (focus keyword)

” کلمه کلیدی کانونی” یک کلمه کلیدی اصلی است که شما می خواهید مردم با آن کلمه به پست شما برسند. اگر وبلاگ شما رقیبان زیادی دارد، متأسفانه شما شانس زیادی برای دیده شدن با استفاده از کلمات محبوب و رایج نخواهید داشت. در چنین وضعیتی شما می توانید از کلمات کلیدی طولانی استفاده کنید. به خاطر داشته باشید که مخاطبان شما انسان ها هستند نه موتورهای جستجو. و انسان ها هم فقط یک کلمه سرچ نمی کنند، بلکه گاهی عبارتی طولانی برای یافتن موضوع دلخواهشان تایپ می کنند. بنابراین در چنین وضعیتی شما هم باید بر روی کلمات طولانی و عبارت تمرکز کنید.

نکات سئو در وردپرس برای محتوا- آمازایران

وقتی شما کلمه کلیدی کانونی را تعیین می کنید، پلاگین یاست سئو به شما نشان می دهد که در کدام قسمت های پست از این کلمه استفاده کرده اید. چگونه از کلمات کلیدی در وردپرس استفاده کنیم؟

چگونه یک عنوان سئو پسند بنویسم؟

یک عنوان خوب باید شامل کلمه کلیدی باشد و در 70 کاراکتر محدود باشد. از طرف دیگر عنوان باید جذاب و گویا باشد. چگونه برای مطلب خود عنوان جذاب بنویسیم؟

وقتی که صفحه شما در نتایج موتورهای جستجو نمایش داده می شود، یک کاربر بر اساس تایتل و متادیسکریپشن که در جعبه snippet نوشته می شود، تصمیم می گیرد که بر لینک شما کلیک کند یا به سراغ گزینه های دیگر برود.قسمت توضیحات ممکن است زمانی که موتورهای جستجو قسمت مرتبط تری را نمایش می دهند تغییر کند اما قسمت تاتیل دقیقاً همان نشان داده میشود و تغییر نمی کند.

نکات سئو در وردپرس برای محتوا- آمازایرانمطمئن باشید که تایتل شما، عنوانی واقعی است تا کاربران دقیقاً بدانند محتوای شما در مورد چیست. در ضمن عنوان باید ساده و روان باشد. مثلاً عنوانی مانند ” مقایسه دسته بندی و برچسب ها – بهترین روش ها برای نظم مطالب ” عنوانی گویا و حاوی کلمه کلیدی است.

متای توضیحات

برخی از متخصصان سئو معتقدند نوشتن متای توضیحات امری بیهوده و غیر ضروری است، اما برخی همچنان معتقدند که نوشتن متای توضیحات جذاب می تواند باعث جذب کاربران شود. بنابراین سعی کنید با نوشتن توضیحاتی گویا و مفید کاربران را به سمت سایت خود هدایت کنید. در ضمن متای توضیحات در برخی شبکه های اجتماعی مانند فیس بوک و گوگل پلاس و توییتر نشان داده می شود.

از آنجائیکه مردم قرار است این متا دیسکریپشن را بخوانند پس توضیحاتی مفید در آن بیان کنید. سعی کنید حداقل یک بار از کلمه کلیدی کانونی در متا دیسکریپشن استفاده کنید. محدودیت کاراکتر برای متای توضیحات 155 کاراکتر است.

نکات سئو در وردپرس برای محتوا- آمازایران

دسته بندی و برچسب ها

استفاده از دسته بندی و برچسب ها باعث نظم محتوا می شود و نه تنها برای خواننده بلکه برای خود شما و موتورهای جستجو نیز مفید است. فرض کنید وب سایت شما همچون یک کتاب است و دسته بندی ها، جدول محتوا است و برچسب ها، بخش فهرست است. برای اطلاعات بیشتر در زمینه تفاوت دسته بندی ها و برچسب ها در وردپرس و همچنین نحوه استفاده از آنها می توانید به مقاله مقایسه دسته بندی و برچسب در وردپرس مراجعه کنید.

لینک داخلی بسازید

 فرض کنید شما وبلاگی با محتوای متنوعی دارید و می خواهید کاربران را ترغیب کنید تا همه آنها را بخوانند. شما با لینک داخلی، کاربران جدید را برای خواندن پست های قدیمی خود هدایت می کنید. لینک داخلی راهی عالی برای توسعه محتوا از طریق ارتباط پست های جدید و قدیمی مرتبط است. در نتیجه با اینکار link juice مرتبط هم گذر خواهد کرد.

وردپرس این امکان را فراهم میکند تا در پست های قدیمی تر سرچ کنید و پست مورد نظر را پیدا کنید. از قسمت ادیتور بر روی “گذاشتن لینک”  کلیک کنید و در جعبه جستجو کلمه مورد نظر را تایپ کنید تا لیست پست های مرتبط نمایش داده شود. برای انجام لینک گذاری داخلی در وردپرس می توانید به مقاله آموزش لینک ساختن در وردپرس مراجعه کنید.

***

هر محتوایی که تولید می کنید این پتانسیل را دارد تا با اضافه کردن متاها و نوشتن عنوان جذاب و همچنین لینک های داخلی باعث جذب ترافیک برای سایت شما شود. پس این فرصت را از دست ندهید.

 

همچنین بخوانید: آموزش کامل مطلب گذاری در وردپرس

 

منبع: wpbeginner

تهیه و ترجمه: پاساژ اینترنتی آمازایران

ارائه دهنده خدمات تجارت الکترونیک – طراحی سایتسئو – مشاوره اینترنتی و دیجیتال مارکتینگ