سبزیجاتی که برای ریزش مو مفید است، برای سلامت عمومی هر فرد هم لازم و مفید می باشد. شما می توانید با خوردن سبزیجاتی که منابع غنی از مواد مغذی می باشند رشد موها را تحریک کرده و مورا پر پشت کنید. بهتر است که از انواع سبزیجات استفاده کنید. بهترین نتایج زمانی حاصل می شود که شما یک رژیم غذایی متعادل داشته باشید.

سبزیجات برگ دار و تیره مفید برای ریزش مو

غذاهایی که در گروه سبزیجات برگدار تیره قرار می گیرند حاوی ویتامین E و C هستند. هر دوی این ویتامین ها، آنتی اکسیدان هایی هستند که جریان خون در پوست سر را افزایش می دهند. افزایش گردش خون، با تحریک فولیکول های مو، باعث می شود که رشد موها بیشتر شود. برخی از این سبزیجات مفید عبارتند از اسفناج، کاسنی فرنگی و سایر سبزیجات مانند شلغم، چغندر، کلم پیچ، کاهو و …

خوردن این سبزیجات به شکل خام و یا پخته مقادیر زیادی از هر دو ویتامین برای بدن فراهم میکند.

فلفل مفید برای ریزش مو

سبزیجات مفید برای ریزش مو - فلفل - آمازایران

اگر می خواهید به مشکل ریزش موی خود کمک کنید، پس شروع کنید به خوردن فلفل. فلفل نیز منبع ویتامین C می باشد. بالاترین سطح ویتامین C در فلفل تند وجود دارد.احتمالا برایتان جالب باشد که بدانید یک فلفل سبز خام 109 میلی گرم ویتامین برای شما فراهم می کند. و این مقدار 182 درصد از نیاز تغذیه ای روزانه را تأمین می کند.

سبزیجات مفید برای ریزش مو - فلفل دلمه ای - آمازایران

فلفل قرمز و فلفل دلمه ای نیز چه به صورت خام، فریز شده و خشک از دیگر منابع مواد مغذی می باشند.

کلم ها مفید برای ریزش مو

سبزیجات مفید برای ریزش مو - کلم - آمازایران

خوردن سبزیجات خانواده کلم نی زمی تواند برای مشکل ریزش مو مفید باشد، چرا که کلم ها نیز حاوی مقادیر مقادیر زیادی از ویتامین C می باشند. انواع کلمها از جمله کلم بروکلی، کلم پیچ، کلم، گل کلم، تربچه و ترب کوهی در این دسته جای می گیرند.

کدو زمستانی مفید برای ریزش مو

سبزیجات مفید برای ریزش مو - انواع کدو- آمازایران

از کدو نیز برای ریزش موها غافل نشوید. انواع کدو زمستانی حاوی مقادیر مناسبی از ویتامین E  می باشد.

منبع: livestrong

تهیه و ترجمه: پاساژ اینترنتی آمازایران

ارائه دهنده خدمات تجارت الکترونیک – طراحی سایت – سئو – مشاوره اینترنتی و دیجیتال مارکتینگ