تا به حال دقت کرده اید که پس از حمام کردن، پوست شما شادابی خاصی پیدا می کند، اما خیلی زود دوباره به حالت قبل برمی گردد. وقتی شما به حمام می روید در معرض آب و بخار آب قرار می گیرید و پوست شما رطوبت را جذب می کند و به همین علت نرم و روشن تر می شود. با بخور پوست هم می توانید به همان نتیجه برسید، با بخور پوست معمولا پوست شما سفید و روشن و لب هایتان نیز خوش رنگ تر می شوند.

شیوه بخور پوست:

برای بخور پوست می توانید از دستگاه های بخور آرایشی استفاده کنید، این دستگاه ها را می‌توانید از داروخانه ها تهیه کنید.برای رسیدن به نتیجه مطلوب، روزی 2 تا 3 بار از این دستگاه های بخور باید استفاده کنید، برای استفاده از این بخورهای آرایشی باید سر خود را به مدت 20 تا 30 دقیقه در دستگاه بگذارید. البته برخی توصیه می کنند از آنجا که بخار داغ دستگاه ممکن است برای تازگی پوست مضر باشد، بنابراین صورت به شکل مستقیم روی این دستگاه بخور آرایشی قرار نگیرد.
پاساژ اینترنتی آمازایران - بخور پوست - شادابی پوست- روشن شدن پوست
دومین شیوه برای بخور پوست استفاده از دستگاه های بخور به منظور ایجاد رطوبت در کل فضا است. شما می توانید این دستگاه را در گوشه ای از اتاق قرار داده و بگذارید تا 24 ساعته روشن بماند. به این ترتیب پوست شما رطوبت کافی را برای شادابی به دست می آورد.
سومین شیوه استفاده از یک ظرف آب جوش و یک حوله نرم است. آب را به جوش آورید و سپس در یک کاسه چینی بزرگ ریخته، صورت خود را 10 تا 15 سانتی متر بالاتر از ظرف نگه دارید و یک حوله روی سر خود انداخته تا از خروج بخار جلوگیری کنید. 10 دقیقه به این شکل بخور دهید. سپس صورت را با آب ولرم شسته و کمی پوست را ماساژ دهید.

برخی معتقدند استفاده از بعضی گیاهان دارویی می تواند تأثیر بخور را بیشتر کند. به همین دلیل گیاهانی مانند بابونه، گل همیشه بهار، گل ختمی را به ظرف آب جوش و یا دستگاه بخور آرایشی اضافه می کنند. اما در واقع این روش کاربرد چندانی ندارد و پزشکان این مسئله را تأیید نمی کنند، روشنی و شادابی که شما پس از بخور پوست مشاهده می کنید، صرفا به علت بخار است نه گیاهان، چرا که پوست خارجی، یک بافت مرده است و گیاهان تأثیری براین لایه خارجی ندارند.

در ضمن بعد از بخور برای حفظ این رطوبت و شادابی پوست از کرم‌های چرب‌کننده و مرطوبت‌کننده استفاده کنید.
یادتان باشد بخور پوست نه تنها برای درمان جوش  کاربردی ندارد بلکه ممکن است باعث بدتر شدن اوضاع شود.
  

همچنین بخوانید: روشن شدن پوست اصلا کار سختی نیست

 

منابع: مجله سیب سبز، دکتر سلام

تهیه و فرآوری: پاساژ اینترنتی آمازایران

ارائه دهنده خدمات تجارت الکترونیک – طراحی سایت – سئو – مشاوره اینترنتی و دیجیتال مارکتینگ