برای شادابی پوست و جوان ماندن پوست چه باید بخوریم؟ این سوالیست که همیشه در ذهن خیلی از ما وجود دارد، شاید به طور کلی همه ما می دانیم که خوردن میوه و سبزیجات و یا آب در حفظ زیبایی و شادابی پوست نقش مهمی دارند، اما اینکه کدام میوه ها بیشترین اثر را دارند و یا چه غذاهایی را باید در برنامه غذایی خود قرار دهیم، مسائلی است که در این مقاله بررسی می شود.

برای شادابی پوست چه بخوریم؟

میوه ها و سبزیجات

قطعاً هروقت حرف از زیبایی پوست می شود، میوه ها و سبزیجات اول از همه در لیست قرار می گیرند. از آنجایی که میوه ها و سبزیجات، حاوی  مقدار زیادی آنتی‌اکسیدان هستند، با فلج کردن رادیکال‌های آزاد موجود در بدن مانع تخریب سلولی می شوند. مسلماً برای اثر گذاری بیشتر میوه ها و سبزیجات، بهتر است به صورت تازه و خام استفاده شوند. در این میان میوهایی همچون: توت فرنگی ،ذغال اخته،تمشک، گوجه فرنگی، آب انار، هندوانه و طالبی نقش بارز و موثری برای شادابی پوست دارند.

پوست,پیری پوست,زیبایی پوست,شادابی پوست - آمازایران

آب

بهتر است روزی 6 تا 8 لیوان آب بنوشید، با اینکار پوست با داشتن رطوبت کافی، کمتر دچار چین و چروک می شود.

همان گونه که می دانید که کافئین ادرار اور است و باعث دفع آب می شود، بنابراین برای تأمین رطوبت پوست و رفع خشکی پوست، روی قهوه و چای حساب نکنید.

پوست,پیری پوست,زیبایی پوست,شادابی پوست - آمازایران

کاهش وزن اصولی

اگر قصد کاهش وزن دارید، سعی کنید اینکار را با نظر متخصص تغذیه انجام دهید، تا از مشکلات پوستی از جمله افتادگی پوست موقع کاهش وزن، مصون بمانید.

جوانه گندم

جوانه گندم حاوی نوعی مولکول چربی ” سرامیدز” است که با حفظ رطوبت پوست، باعث شادابی پوست می شود.

پوست,پیری پوست,زیبایی پوست,شادابی پوست - آمازایران

سفیده تخم ‌مرغ

با توجه به اثرات مهم روی برای بهبود وضعیت پوست، سفیده تخم مرغ به علت غنی بودن از روی و املاح می تواند برای شادابی و جوانی پوست مفید باشد. از سوی دیگر پروتئین سفیده تخم مرغ، می‌تواند کلاژن تولید کند.

پوست,پیری پوست,زیبایی پوست,شادابی پوست - آمازایران

 منبع:  alamto ، تبیان، الو دکتر

تهیه و فراوری: پاساژ اینترنتی آمازایران

ارائه دهنده خدمات تجارت الکترونیک – طراحی سایت – سئو – مشاوره اینترنتی و دیجیتال مارکتینگ