چگونه برای مدیر شرکت ایده هایم را بیان کنم؟ چگونه برای درخواست مرخصی با رئیس خود صحبت کنم؟ چرا همیشه برای ارتباط برقرار کردن با رئیس خود مضطرب می شوم؟ شاید شما هم در محیط کار با برخی از این نگرانی ها دست و پنجه نرم می کنید. اگر خواهان رابطه ای صحیح و منطقی با مدیر خود هستید بهتر است این نکات را همیشه به خاطر داشته باشید. با رعایت همین چند اصل ساده راحت تر می توانید برخی از مشکلات خود را در ارتباط با رئیستان حل کنید.

زمان مناسب را انتخاب کنید

اینکه چه زمانی را برای صحبت با رئیس خود انتخاب می کنید، مهم است. شاید بهتر باشد صبح ها، با کمی تاخیر زمانی که وقت او کمی آزادتر شده است به سراغ او بروید. و یا زمان های استراحت میان کار، هم می تواند زمان خوبی برای اینکار باشد. می توانید از قبل برای انتخاب زمان مناسب با دستیار رئیس صحبت کنید.

به جای وقت تلف کردن، صریح صحبت کنید

برای صحبت کردن با رئیس و بیان درخواست خود، بهتر است به جای طفره رفتن، صریح صحبت کنید. این نکته را هم به خاطر داشته باشید که اگر قصد مقدمه چینی دارید، رسیدن به موضوع اصلی بحث، بیشتر از 5 دقیقه طول نکشد.

گوشی همراه خود را خاموش کنید

نگذارید زنگ تلفنتان مکاکمه شما را قطع کند. اینکار نوعی بی احترامی تلقی خواهد شد. پس بهتر است گوشی همراه خود را در حالت بی صدا بگذارید تا در حین مکالمه مشکلی پیش نیاید. اگر روی موبایلتان آلارم هم گذاشته اید، قبل از ورود به اتاق رئیس آن را قطع کنید.

به صحبت های او هم گوش کنید

اگر قرار است ایده ای و یا طرح خاصی را مطرح کنید، بعد از مطرح کردن موضوع، همچون یک شنونده فعال، به صحبت های رئیس گوش کنید. بیشتر از آنکه حرف بزنید به طرف مقابل فرصت دهید تا حرف بزند. معمولاً روسا علاقه دارند که بیشتر حرف بزنند.

با اعتماد به نفس و موثر صحبت کنید

من من کردن و بی قراری موقع صحبت قطعا بر طرف مقابل اثر منفی می گذارد. موقع صحبت با اعتماد به نفس صحبت کنید. سعی کنید لحن آرام و متینی داشته باشید. نگاه های خود را کنترل کرده و از نگاه منفی به رئیس خودداری کنید. به چشمان او نگاه کنید و از حرکات بی مورد هم خوداری کنید.

همچنین بخوانید:

با مشکلات محیط کار چگونه برخورد کنیم؟

شادابی و پیشرفت در محیط کار با یک مدیر جوان

منبع: راسخون

تهیه و فراوری: پاساژ اینترنتی آمازایران

ارائه دهنده خدمات تجارت الکترونیک – طراحی سایت – سئو – مشاوره اینترنتی و دیجیتال مارکتینگ