آیا شما هم علاقه زیادی به خوردن ماست دارید اما از اینکه همیشه ماست را به شکل ساده و بی‌طعم بخورید، خسته شدید. راه حل ساده است. فقط کافیست از این ایده‌های خوشمزه استفاده کنید تا ماست را به شکل جدیدی بخورید. به سراغ آشپزخانه بروید و از مواد ساده‌ای که در آشپزخانه دارید استفاده کنید. فقط یادتان باشید برای تهیه این ایده‌ها، از ماست‌های طعم‌دار همچون ماست‌های میوه‌ای آماده استفاده نکنید.

ماست طعم دار و مغذی آماده کنید

گوجه فرنگی، ریحان، سیر

ایده های ماست طعم دار با گوجه فرنگی - آمازایران

گوجه فرنگی، منبع عالی ویتامین C بوده و غنی از آنتی اکسیدان لیکوپن می باشد ، که برای سلامت پوست و قلب مفید است.

ریحان خواص ضد التهابی، ضد میکروبی و خواص ضد سرطانی دارد. سیر نیز ترکیب گوگرد به نام آلیسین دارد، که علاوه بر محافظت از قلب، به تقویت سیستم ایمنی بدن و کاهش فشار خون نیز کمک می کند. ماست را بر روی گوجه‌های نصف شده بریزید. سیر خرد شده و چند برگ ریحان خرد شده هم به ماست اضافه کنید. کمی روغن زیتون روی آن بریزید. برای طعم‌دار کردن ماست،  از ادویه‌هایی مثل نمک و فلفل سیاه تازه استفاده کنید.

خیار، تربچه، دانه کنجد برشته

ایده های ماست طعم دار با خیار - آمازایران

خیار علاوه بر فیبر فراوان، حاوی مواد مغذی از جمله پتاسیم، ویتامین C و منیزیم نیز می‌باشد. رطوبت رسانی را هم نباید از قلم انداخت. آب خیار؛ دوستی مهربان برای پوست شما

تربچه همچنین می‌تواند به طور طبیعی بدن را خنک کرده و به هضم نیز کمک می کند. برای طعم بهتر و افزایش ارزش غذایی هم از کنجد برشته استفاده می‌کنیم.خیار و تربچه را برش‌های نازکی دهید و به ماست اضافه کنید. کنجد و نمک و آبلیمو را نیز به آن اضافه کنید. می‌توانید برای ترکیب رنگ جذاب ظرف، از کنجد سیاه هم استفاده کنید.

خیار، شوید، پسته

ایده های ماست طعم دار با پسته - آمازایران

به ماست خود، خیار و شوید اضافه کنید. کم کالری و مرطوب کننده؛ خیار همچنین حاوی ویتامین K  و پتاسیم است که برای قلب و سلامت استخوان مفید است.

برخی ترکیبات شیمیایی در شوید می‌تواند به شل شدن عضلات و مبارزه با باکتری کمک کند. پسته هم در این ترکیب، راهی برای بالا بردن ارزش غذایی این معجون خوشمزه است. پسته یکی از کم چربی‌ترین و کم کالری‌ترین آجیل‌ها برای میان وعده محسوب می شود. نزدیک به 90 درصد چربی‌های موجود در پسته از نوع سالم، غیر اشباع می باشند. برش‌های نازک خیار، پسته خرد شده و شاخه‌ای شوید را به ماست اضافه کنید و کمی نمک هم روی ماست بپاشید.

منبع: livestrong

تهیه و ترجمه: پاساژ اینترنتی آمازایران

ارائه دهنده خدمات تجارت الکترونیک – طراحی سایت – سئو – مشاوره اینترنتی و دیجیتال مارکتینگ