شاید شما هم شنیده اید که می توان از انواع ماسک جوانه گندم برای زیبایی پوست استفاده کرد. جوانه گندم نه تنها ضد لک قوی به شمار می رود، بلکه برای رفع جوش و جلوگیری از خشکی پوست نیز مفید است.البته نرمی و رطوبت پوست و جلوگیری از چین و چروک های ریز را هم به این لیست اضافه کنید. همین خواص فراوان است که باعث شده از جوانه گندم در تهیه انواع کرم ها و لوسیون های بهداشتی استفاده شود. در اینجا چند نمونه ماسک جوانه گندم برای زیبایی پوست بیان می شود.

شادابی پوست با ماسک جوانه گندم

بگذارید گندم جوانه زده، خشک شده و سپس آن را پودر کنید. حال پودر جوانه گندم را با ماست تازه ترکیب کرده تا خمیری به دست آید، حال برای شادابی پوست از این ماسک بر روی صورت بمالید و 5 تا 10 دقیقه صبر کنید و بعد پوست را با آب بشویید.

شادابی پوست با ماسک جوانه گندم - روشنی پوست,نرمی پوست,لایه برداری,شادابی پوست - آمازایران

سفت کردن پوست با ماسک جوانه گندم

برای تهیه این ماسک، ابتدا همچون دستور العمل قبلی باید پودر جوانه گندم را آماده کنید. دو قاشق سوپ خوری عرق گل بهار را با یک قاشق چایخوری از پودر جوانه گندم مخلوط کنید تا حالت خمیری پیدا کند. حال یک قاشق چایخوری عسل هم به خمیر اضافه کرده و مواد را ترکیب کنید تا ماسک آماده شود. حال می توانید ماسک را به مدت نیم ساعت بر روی پوست بگذارید و پس از آن پوست را با آب بشویید. دو بار در هفته می توانید از این ماسک استفاده کنید.

شادابی پوست با ماسک جوانه گندم - روشنی پوست,نرمی پوست,لایه برداری,شادابی پوست - آمازایران

لایه برداری پوست با ماسک جوانه گندم

ماسک مخصوص لایه برداری، از ترکیب پودر جوانه گندم و شیر یا ماست به دست می آید. برای لایه برداری ابتدا بخور دهید، سپس ماسک لایه بردار را به صورت حرکات دایره ای( پایین به بالا) روی پوست بمالید و اجازه دهید تا 10 دقیقه ماسک روی پوست بماند. پس از ده دقیقه،پوست را بشویید.

 

بیشتر بخوانید: شادابی و روشنی؛ ارمغان بخور پوست

 

نرمی پوست با ماسک جوانه گندم

برای تهیه این ماسک، یک عدد زرده تخم مرغ را با یک قاشق غذاخوری پودر جوانه گندم مخلوط کنید. خمیر به دست آمده را بر روی پوست بمالید و بگذارید تا 30 دقیقه روی پوست بماند. پس از 30 دقیقه پوست را با آب ولرم بشویید.

طرز تهیه جوانه گندم

شادابی پوست با ماسک جوانه گندم - روشنی پوست,نرمی پوست,لایه برداری,شادابی پوست - آمازایران

گندم را تمیز کرده و خیس کنید، بگذارید تا دو روز در آب بماند. البته دقت کنید که آب آن را هر روز عوض کنید. پس از آن گندم ها را داخل آبکش بریزید و پارچه تمیز نمداری روی آن بکشید. در طول این مدت باید پارچه نمدار باشد، بنابراین هر زمان نیاز بود، روی پارچه آب بپاشید. پس از جوانه زدن گندم ها( حدوداً ۵ میلی متر)، می توانید جوانه ها را در یخچال نگه داری کنید.

منبع: هفت گنج

تهیه وفراوری: پاساژ اینترنتی آمازایران

ارائه دهنده خدمات تجارت الکترونیک – طراحی سایت – سئو – مشاوره اینترنتی و دیجیتال مارکتینگ