در مورد مزایای موز صحبت های زیادی می شود. شما می توانید آن را به شکل های مختلفی هم مصرف کنید. ممکن است یک قاچ از آن را بخورید یا ان را به اسموتی مورد علاقه تان اضافه کنید. معمولا موزها خیلی سریع سیاه شده و نقطه های سیاهی روی پوست موز نمایان می شود. تحقیقات اخیر در ژاپن گویای مزایای باورنکردنی از موز با لکه های سیاه است. در ادامه می توانید برخی از این مزایا را بخوانید.

8 واقعیت جالب از مزایای موز با لکه های سیاه

1- محافظت بیشتر در برابر سرطان

محققان دریافته اند که موز خال خال حاوی ترکیبی به نام فاکتور نکروز دهنده تومور (TNF) است که تومورهای سرطانی را از بین میبرد. بنابراین مصرف چنین موز با لکه های سیاه، می تواند در پیشگیری از سرطان کمک کند.

2- درمان سوزش معده

موز یک آنتی اسید طبیعی فوق العاده است که به مقابله با سوء هاضمه کمک می کند. موز به راحتی هضم می شود و در نتیجه باعث ناراحتی معده نمی شود و در عوض مشکلات بعد از خوردن غذا را از بین می برد. بنابراین به جای اینکه بخواهید فوری با یک قرص مشکلات سوءهاضمه و سوزش سر دل خود را حل کنید، می توانید با خوردن یک موز درد خود را تسکین دهید.

3- تنظیم فشار خون

برای تنظیم فشار خون، سطح پتاسیم خون باید در سطح مناسبی باشد، و خوردن موز پر از لکه به اینکار کمک می کند. آنها منابع غنی پتاسیم هستند هستند و مقدار سدیم کمی دارند که سطح فشار خون را ثابت نگه می دارند.

4- کمتر افسرده می شوید

موز حاوی تریپتوفان می باشد که نوعی اسید امینه است. بدن از این اسید آمینه برای تولید سرتونین بهره می گیرد. بنابراین، موز کمک می کند شما احساس آرامش داشته باشید و بهتر بخوابید.

5- از بین بردن یبوست

واقعیت این است که موز به خوبی می تواند یبوست را از بین ببرد. بنابراین این بار که به مشکلات گوارشی و مسائل مربوط به روده مبتلا شدید، می توانید با خوردن موز مشکل را برطرف کنید.

6- بالا بردن فوری انرژی

موز مقدار کالری بالایی دارد که آن را به یک منبع عالی از انرژی تبدیل می کند. بنابراین بعد از یک جلسه تمرین و کار می توانید یک موز بخورید. پتاسیم موجود در موز از گرفتگی ماهیچه ها جلوگیری می کند. دگیر مواد معدنی و مواد مغذی هم دیگر به شما کمک خواهد استقامت فیزیکی طولانی مدت به دست آورید.

7- جنگ با کم خونی

موز سرشار از ماده معدنی آهن است. آهن یکی از اجزای اصلی سلول های قرمز خون است که مسئول انتقال اکسیژن و مواد مغذی سراسر بدن است.

موز نیاز آهن بدن را تکمیل می کند و در نتیجه وقوع کم خونی ناشی از کمبود آهن و سلول های قرمز خون را کاهش می دهد.

8-  تسکین درد قاعدگی

پتاسیم موجود در موز با لکه های سیاه، به تسکین گرفتگی عضلانی ناشی از چرخه قاعدگی کمک می کند.

موز همچنین یک منبع غنی از ویتامین B6 است که احتمال باد کردن و احتباس آب در طول دوره را کاهش می دهد.

***

خواص موز با لکه های سیاه - موز با خال های سیاه - آمازایران

موز را به رژیم غذایی خود اضافه کنید. موز در حدی باشد که شروع کرده به لکه شدن اما نباید سیاه شده باشد چون این حالت نشانه پایین آمدن سطح آنتی اکسیدان ها و مواد مغذی مفید است. موز کاملا رسیده (و کمی خال خال) به آسانی هضم می شود و مزایای سلامتی زیادی به همراه دارد.

منبع: lifehack

تهیه و ترجمه: پاساژ اینترنتی آمازایران

ارائه دهنده خدمات تجارت الکترونیک – طراحی سایت – سئو – مشاوره اینترنتی و دیجیتال مارکتینگ