همیشه و در همه جا بر تولید محتوای با کیفیت تأکید می شود. در واقع تولید محتوا مهمترین گام در بازاریابی محتوا است.با تولید محتوای ارزشمند و با کیفیت می توانید این شانس را داشته باشید که بلاگ شما در نتایج صفحات اول گوگل نمایش داده شود. رعایت برخی از اصول و معیارها باعث میشود تا محتوای تولیدی شما موثرتر و جذاب تر باشد. در این مطلب برخی از معیارهای تولید محتوا بیان می شود.

معیارهای تولید محتوا

محتوا باید جدید و غیر تکراری باشد. در واقع محتوا باید شبیه یک سورپرایز باشد که برای خواننده لذت بخش خواهد بود. محتوایی خشک و تکراری نمی تواند خواننده را با محتوا درگیر کند. در نظر داشته باشید که قرار است در محتوا به چه سوالی پاسخ داده شود، بنابراین اطلاعاتی جامع و دقیق در زمینه موضوع در اختیار کاربر قرار دهید.

برای تولید محتوای با کیفیت این نکات را رعایت کنید:

  • دقت داشته باشید که قرار است این محتوا را برای چه کسانی و به چه منظور تولید کنید. آیا در حال انتشار مقاله ای علمی و جامع هستید یا تولید مقاله ای برای انتشار در اینترنت و کاربران کم حوصله وب!

بنابراین برای تولید محتوای وبسایت این نکته را به خاطر داشته باشید که پست های بیش از حد طولانی و یکنواخت نمی تواند کاربران را جذب کند. همان گونه که گفته شد قرار است در محتوای شما کاربر پاسخ سوال خود را بیابد. اما اگر قرار باشد برای یافتن پاسخ سوالش 3000 هزار کاراکتر بخواند تا در آن میان اشاره ای کوتاه به موضوع مورد نظرش کرده باشید فکر می کنید چه اتفاقی می افتد؟ همان کاری که همه ما انجام می دهیم: صفحه شما را می بندد و به سراغ سایت های رقیب می رود. شاید بگویید موضوع ما به گونه ای است که نیازمند محتوای طولانی است. در این حالت می توانید محتوای خود را به چند پست کوتاه تبدیل کنید. با این روش حتی می توانید لینک های داخلی مفیدی نیز برای ارتباط پست هایتان ایجاد کنید.

  • تیتر بندی و استفاده مناسب از هدینگ ها علاوه بر کاربر پسند کردن محتوا، برای سئوی محتوا نیز مفید است. برای جذاب کردن محتوا سعی کنید از بالت ها و شماره گذاری کردن استفاده کنید. همچنین روش هایی مانند بولد کردن کلمات مهم و عبارات تأکیدی نیز به روان تر شدن متن کمک می کند.
  • یکی از فاکتورهای مهم در سئوی درون سایت، لینک های داخلی هستند. جدای از بحث سئو، استفاده از لینک های داخلی محتوا را برای کاربر هم جذاب تر می کند. فرض کنید موضوعی در زمینه بازاریابی محتوا نوشته اید و در انجا به مبحث سئو اشاره کرده اید. اگر در محتوای خود به موضوع سئو نیز لینک داده باشید کاربر بدون نیازبه مراجعه به سایت های دیگر پاسخ سوال خود را در زمینه ” سئو چیست” نیز پیدا می کند. چگونه لینک های داخلی بسازیم؟

 

همچنین بخوانید:

تولید محتوا اولین گام در بازاریابی محتوا

چگونه تاثیر محتوا را 10برابرکنیم؟

 

منابع: moz، فریش تم

فراوری و ترجمه: پاساژ اینترنتی آمازایران

ارائه دهنده خدمات تجارت الکترونیکطراحی سایتسئو – مشاوره اینترنتی و دیجیتال مارکتینگ