همان گونه که می دانید کارشناسان تغذیه نقش میان وعده را در وزن گیری کودک مهم می دانند. اگر شما هم نکران وزن گیری کودک خود هستید، بنابراین سعی کنید از میان وعده های مناسب و مقوی در طول روز برای کودکان استفاده کنید. می توانید از میوه های تازه فصل و یا دانه‎های مغذی و ساندویچ‌های کوچک استفاده کنید. یکی از میان وعده های مناسب برای کودکان، سیب زمینی است. اما مجبور نیستید همیشه از سیب زمینی سرخ کرده استفاده کنید. می توانید با شیوه های جذاب دیگری یک میان وعده خوشمزه برای کودک دلبندتان آماده کنید. این میان وعده خوشمزه با کمترین میزان روغن آماده می شود و برای وعده عصرگاهی کودکان مناسب می باشد.

روش اول برای برای تهیه میان وعده سیب زمینی

سیب زمینی را پوست گرفته و ورقه ورقه کنید. از آنجائیکه ورقه ها باید نازک و یک شکل باشند بهتر است از پوست کن برای اینکار استفاده کنید. حال ورقه های سیب زمینی را در ظرف پیرکسی بچینید. از کناره پیرکس شروع کنید تا به مرکز برسید و تمام ظرف پر شود.

روی سیب زمینی ها، روغن زیتون بریزید. حال کمی نمک و آب جوش روی ظرف بریزید و ظرف را به مدت 5 تا 10 دقیقه در فر بگذارید تا سیب زمینی ها پخته شود. حال ظرف را از فر در آورده و روی آن را یک لایه پنیر پیتزا بگذارید. دوباره ظرف را در فر گذاشته تا پنیر آب شود.

این میان وعده خوشمزه آماده است.

روش دوم برای تهیه میان وعده سیب زمینی

سیب زمینی کبابی برای میان وعده کودکان - آمازایران

روش دیگر، سیب زمینی کبابی است. برای اینکار، سیب زمینی های با فرم و شکل مناسب انتخاب کنید. پوست زمینی را کاملاً بشویید. با کارد سیب زمینی را به صورت حلقه های باریک برش زنید ولی بگذارید انتهای حلقه ها، باقی بماند. در واقع کارد را تا انتها نبرید تا حلقه ها متصل بمانند. سیب زمینی را در آب سرد بگذارید تا ترد شود. چند قاشق روغن زیتون در ظرفی ریخته و حبه ای سیر در آن رنده کنید. حال از روغن زیتون روی سطح سیب زمینی بمالید. برای طعم دار شدن سیب زمینی نیز می توانید ادویه هایی مانند نمک و فلفل روی آن بپاشید.

فر را در دمای 180 سانتی‌گراد تنظیم کنید و سیب زمینی را به مدت یک ساعت درفر قرار دهید. می توانید در مدت زمان پخت، گاهی سیب زمینی را در آورده و روی آن مجدداً روغن زیتون بمالید.

منبع: نی نی سایت

تهیه و فراوری: پاساژ اینترنتی آمازایران

ارائه دهنده خدمات تجارت الکترونیک – طراحی سایت – سئو – مشاوره اینترنتی و دیجیتال مارکتینگ