بخش مهمی از هر برنامه کاهش وزن، قطعاً شامل رژیم غذایی مناسب، سالم و کم کالری است. اگر به دنبال رژیم کاهش وزن هستید، قبل از هر برنامه ریزی، این نکات کاربردی برای رژیم کاهش وزن را به ذهن بسپارید.

  • غذاهای سرخ کرده و چرب را حذف کنید. غذاهای مورد علاقه تان را با نوع سالم آن جایگزین گنید. برخی از غذاها به ظاهر سالمند اما بر خلاف تصور در لیست غذاهای ناسالم جای دارند. به عنوان مثال، اگر پاپکرون از خوراکی های مورد علاقه شماست، می توانید به راحتی نوع ناسالم را با سالم جایگزین کنید. فقط کافیست به جای خرید ذرت بوداده که در روغن غلطانده شده و کالری بالایی دارد، از نوع خانگی آن بدون هیچ کره اضافی استفاده کنید.
  • محصولات آرد سفید را حذف کنید. موادی همچون مانند نان سفید، کوکی ها، کیک، پیتزا، هات داگ، همبرگر، پاستا و غذاهای مشابه را از رژیم غذایی خود حذف کنید. در عوض، نوع سالم و با غلات کامل این غذاها را انتخاب کنید. از محصولاتی با برچسب “100 درصد سبوس دار” استفاده کنید نه محصولاتی که فقط برچسب “ساخته شده با غلات کامل” دارند.
  • از فیبر و پروتئین بیشتر و کربوهیدرات کمتری استفاده کنید. پروتئین باعث می شود شما احساس پری و سیری کنید و اشتهایتان کمتر شود.

نکات برای رژیم کاهش وزن - آمازایران

  • از غذاهای سالمی همچون سیب، انواع توت ها، ماست کم چرب، جو، گندم، گندم سیاه، برنج قهوه ای، لوبیا، حبوبات، اسفناج، کلم بروکلی و دیگر میوه های تازه، سبزیجات و غلات سبوس دار در رژیم غذایی خود استفاده کنید.
  • به جای استفاده از آبمیوه های مملو از شکر و مواد نگهدارنده از میوه های تازه استفاده کنید. تا جایی که ممکن است در رژیم غذایی خود از میوه به جای آبمیوه استفاده کنید چرا که میوه ها علاوه بر مواد مغذی که برای بدن فراهم می کنند، به برنامه غذایی، فیبر هم اضافه می کنند.
  • از روغن نارگیل ناب در برنامه غذایی تان استفاده کنید. چرا که نه تنها هضم را راحت تر می کند و برای سلامتی مفید است، بلکه به بهبود سوخت و ساز هم کمک می کند. ترکیب منحصر به فرد اسیدهای چرب برای کاهش چاقی شکمی نیز مفید است. همچنین در رژیم کاهش وزن می توانید از روغن زیتون مخصوص، برای پخت و پز استفاده کنید.
  • به دفعات، وعده های غذایی کوچکتر، بخورید.
  • آخرین وعده غذایی خود را حداقل دو ساعت قبل از خواب بخورید. عادت دیر وقت غذا خوردن را حتماً ترک کنید.
  • از غذا خوردن با حواس پرتی هم اجتناب کنید، برای کنترل سهم تان در غذا، از کاسه ها و بشقاب های کوچکتر استفاده کنید.

منبع: top10homeremedies

تهیه و ترجمه: پاساژ اینترنتی آمازایران

ارائه دهنده خدمات تجارت الکترونیک – طراحی سایت – سئو – مشاوره اینترنتی و دیجیتال مارکتینگ