این روزها همه این واقعیت را دریافته اند که اینترنت فرصت خوبی برای رونق کسب و کار و یا حتی کسب درآمد است. یکی از این بسترها فروش آنلاین است. فروش از طریق فروشگاه آنلاین، در کنار شیوه های سنتی، مزایایی دارد از قبیل:

 

مزایای راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی

  • کاهش هزینه های اضافی: راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی به اندازه یک فروشگاه فیزیکی هزینه ندارد، البته اگر تمایل به ادامه کار و سرمایه گذاری در تجارت الکترونیک داشته باشید باید به فکر سرمایه گذاری های بعدی برای تبلیغات و و رونق کار باشید.
  • دسترسی جغرافیایی وسیع: بر خلاف کسب و کار سنتی که محدود به مکان خاصی می شود، با یک استراتژی صحیح در کسب کار آنلاین می توان فروش محصول را در سراسر کشور گسترش داد.
  • فروش 24 ساعته: با سیستم سفارش و پردازش پرداخت خودکار، در تمام ساعات شبانه روز، فروشگاه اینترنتی فعال است.
  • افزایش شانس دیده شدن: با سرمایه گذاری در راستای سئو( بهینه سازی برای موتورهای جستجو) و ارتقاء فروشگاه اینترنتی، در واقع فرصت بهتری برای دیده شدن در جستجوهای مشتریان برای یک محصول خاص خواهید داشت.
  • فرصتی برای مشتری برای صحبت درمورد کسب و کار شما: این مزیت در واقع زمانی ارزش خود را بیشتر نشان می دهد که شما در کنار یک فروشگاه سنتی در کنار خیابان، یک کسب و کار آنلاین هم داشته باشید. شما از این طریق می توانید نظرات مشتریان را جویا شوید و یا از طریق صفحات تماس باما، با مشتریان تعامل داشته باشید.
  • یک کانال بازاریابی دیگر: فروشگاه آنلاین می تواند تلاش های بازاریابی شما را از طریق بررسی و پشتیبانی مشتریان، تکمیل کند.

 فروش آنلاین | راه اندازی فروشگاه اینترنتی | پاساژ اینترنتی آمازایران

مشکلات راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی

در کنار تمام مزایایی که برای یک فروشگاه اینترنتی بیان می شود اما این کار هم مشکلات خاص خود را هم دارد، مشکلاتی از قبیل:

  • آشنا نبودن فروشندگان با طراحی سایت فروشگاهی و قراردادن محصولات: اولین مشکل در شروع کار موضوع تخصص است. راه اندازی یک فروشگاه آنلاین نیاز به اطلاعات و دانش فنی دارد که شاید در توان همه افراد نباشد.
  • موتورهای جستجو: معمولا سایت های نوپا، فرقی نمی کند یک فروشگاه باشد یا یک سایت آموزشی یا یک سایت تبلیغی، در هرحال در ابتدا شانس کمی برای دیده شدن دارند. در فضای رقابتی اینترنت، باید تلاش زیادی کنید تا در صفحات اول گوگل و یا هر موتور جستجوی دیگری دیده شوید.
  • جلب اعتماد مشتری: در دنیای اینترنت، اقیانوسی از اطلاعات وجود دارد، که برای کاربران تایید صحت و سقم آن کار راحتی نیست. به ویژه در موضوع خرید و فروش و پرداخت ها، جلب اعتماد مشتری کار سختی است.

 فروش آنلاین | راه اندازی فروشگاه اینترنتی | پاساژ اینترنتی آمازایران

هرچند داشتن یک فروشگاه اینترنتی مشکلاتی دارد اما این دلیل نمی شود که فروشندگان سنتی از فرصت استثنائی اینترنت برای رونق کسب و کار خود صرفنظر کنند. یک راه حل ایده آل برای رفع مشکلات ایجاد فروشگاه  شخصی، پاساژ اینترنتی است. پاساژ اینترنتی در واقع فرصتی برای ایجاد پنل شخصی برای هر کسب و کار است. تا ضمن در اختیار داشتن ویترینی برای تبلیغات و نمایش محصولات خود، اقدام به فروش آنلاین محصولات خود نمایند. از مزایای پاساژ اینترنتی حل مشکل مربوط به مسائل فنی طراحی و ایجاد فروشگاه است، چون تمام این مسائل به نیروهای فنی و خبره پاساژ سپرده می شود.

ضمن اینکه، با توجه به اینکه یک فروشنده باید هزینه زیادی را در راستای بهینه سازی سایت خود برای موتورهای جستجو انجام دهد، اما با ثبت فروشگاه خود در یک پاساژ اینترنتی به راحتی و بدون پرداخت هیچ هزینه اضافی، به راحتی در موتورهای جستجو دیده می شود.

اصولا کاربران به یک مغازه نا آشنا در اینترنت، کمتر اعتماد می کنند ولی وقتی با یک نام آشنا و یک پاساژ بزرگ برخورد می کنند، به سایر فروشگاه های آن پاساژ نیز اعتماد خواهند کرد. یعنی به همین راحتی شما می توانید با داشتن یک فروشگاه اینترنتی، در کنار فروشگاه سنتی خود در سطح شهر، کسب و کار خود را رونق ببخشید.

آمازایران نیز یکی از نمونه های موفق پاساژ اینترنتی است که علاوه بر امکانات رایج یک پاساژ اینترنتی، ویژگی های منحصر به فردی دارد که آن را از سایر پنل های تبلیغاتی متمایز می کند. یکی از این ویژگی ها، درگیر نکردن فروشنده ها برای وارد کردن محصولات در فروشگاه است و هر زمان تمایل به ارائه محصول جدیدی در پنل ویژه خود داشتند، این کار به راحتی و با کمترین هزینه از طریق نیروهای پشتیبان انجام می شود.

برای مشاهده و آشنایی بیشتر با امکانات پاساژ اینترنتی آمازایران به آدرس های زیر مراجعه کنید:

آمازایران چیست؟

امکانات پاساژ اینترنتی آمازایران چیست؟

مقایسه آمازایران و سایر شرکت ها