اگر گلو درد دارید و سرفه میکنید، عسل یکی از بهترین راهکارهایی است که طبیعت به شما پیشنهاد می دهد. عسل معمولاً به عنوان شیرین کننده استفاده می شود، 70 تا 80 درصد عسل قند و مابقی آن آب، مواد معدنی و پروتئین است.عسل برای کاهش آلرژی نیز کاربرد دارد. اما عسل کاربردهای بسیار مهم تری از درمان گلو درد دارد که قطعاً برایتان جالب خواهد بود. برای آشنایی با برخی از کاربردهای عسل با ما همراه شوید.

کاربردهای عسل

1)) سوختگی

عسل از هزاران سال پیش به عنوان مرهمی برای درمان سوختگی و پیشگیری از عفونت به کار می رفته است. نتیجه تحقیقات نشان می دهد که  عسل همچنین می تواند زمان درمان سوختگی را کمتر کند.

2)) حافظه

یکی دیگر از کاربردهای عسل بهبود حافظه می باشد.گفته می شود که عسل هم حافظه کوتاه مدت و هم حافظه بلند مدت را بهبود می بخشد به ویژه در دوران یائسگی و پس از دوران یائسگی برای زنان مفید است.

3)) تبخال

کاربردهای عسل - درمان تبخال با عسل - آمازایران

تحقیقات انجام شده نشان می دهد که عسل یک درمان موضعی مؤثر برای هر دو تبخال دهانی و تناسلی است. عسل می تواند حتی  سریعتر از داروهایی که از داروخانه تهیه می کنید، ضایعات تبخال را التیام دهد، و حتی برای کاهش خارش نیز مفید است.

4)) سرطان

عسل خواص آنتی اکسیدانی دارد که می تواند به جلوگیری و یا درمان سرطان کمک کند.

5)) هموروئید

هموروئیدها می توانند باعث خارش و درد در مقعد، وهمچنین وجود خون در مدفوع شوند. اگر شما به دنبال یک درمان خانگی برای بواسیر هستید، عسل ممکن است گزینه مناسبی باشد. در یک مطالعه مقدماتی مخلوطی از عسل، روغن زیتون، و موم به عنوان یک درمان موضعی برای هموروئید استفاده شد و مشخص شد که این ترکیب می تواند درد، خونریزی و خارش را کاهش دهد.

6)) پسوریازیس

پسوریازیس یک بیماری شایع پوستی است که باعث قرمزی، تاول، خارش، و حتی زخم می شود.

کاربردهای عسل درمان پسوریازیس- آمازایران

معمولاً برای درمان آن از کرم های موضعی حاوی کورتیکواستروئیدها و یا ویتامین D استفاده می شود اما عسل می تواند به شکل موثرتری برای درمان پسوریازیس به کار رود. نتیجه یک تحقیق نشان داد ترکیبی از عسل، روغن زیتون، و موم باعث کاهش قرمزی، پوسته پوسته شدن، و خارش در مبتلایان به پسوریازیس می شود.

منبع: healthline

تهیه و ترجمه: پاساژ اینترنتی آمازایران

ارائه دهنده خدمات تجارت الکترونیک – طراحی سایت – سئو – مشاوره اینترنتی و دیجیتال مارکتینگ