خوردن فقط سوپ برای ناهار یک راه مناسب برای کاهش کالری در جهت کاهش وزن است. یک برنامه کاهش وزن باید شامل یک رژیم غذایی متعادل و ورزش منظم باشد و سوپ می تواند یک ناهار کم کالری و مغذی آماده کند. غذاها با انرژی- چگالی کم به معنی کالری کمتر برای مقدار مواد غذایی است که در نتیجه به سیری و کاهش وزن شما کمک می کنند.

بسیاری از سوپ ها، دارای چگالی انرژی کم بوده و وعده غذایی مناسبی برای ناهار می باشند. سوپ ها همچنان می توانند به کاهش اشتها نیز کمک کنند.

گام اول: خوردن صبحانه مغذی

صبحانه‌ای مغذی و حاوی پروتئین مانند املت سبزیجات با سفیده تخم مرغ و یا بلغور جو دوسر با ماست ساده کم چرب و میوه های تازه بخورید. خوردن صبحانه کافی، انرژی کافی به شما می دهد و شما می توانید برای ناهار یک سوپ سبک بخورید.

گام دوم: خوردن سوپ سالم

کاهش وزن با وعده غذایی سوپ برای ناهار - آمازایران

به جای خوردن یک وعده غذایی با کالری بالا، برای ناهار فقط سوپ بخورید. از سوپ های گوجه و یا آبگوشت و سوپ های با پروتئین بدون چربی مثل لوبیا، مرغ، ماهی و غذاهای دریایی با سبزیجات استفاده کنید. از سوپ های با گوشت چرب و خامه استفاده نکنید.

گام سوم: قطع خوردن بعد از شام

برای جلوگیری از خطر مصرف کالری غیر ضروری بعد از شام، یک زمان قطع خوردن تنظیم کنید. برای رسیدن به اهداف کاهش وزن، عادت کنید که 2 تا 3 ساعت قبل از خواب چیزی نخورید، با این کار شما صبح روز بعد اشتهای کافی برای خوردن صبحانه خواهید داشت و می توانید برای ناهار فقط به سوپ اکتفا کنید.

 

همچنین بخوانید: ۱۰ طرز تهیه سوپ سالم سبک و سیر کننده

 

منبع: livestrong

تهیه و ترجمه: پاساژ اینترنتی آمازایران

ارائه دهنده خدمات تجارت الکترونیک – طراحی سایت – سئو – مشاوره اینترنتی و دیجیتال مارکتینگ