یکی از مسائل بسیار بسیار مهم در مبحث سئو انتخاب کلمه کلیدی است. از ابزارهای مختلفی هم می توانید در این زمینه استفاده کنید. اهمیت انتخاب کلمات کلیدی به حدی است که اگر کلمات را به درستی انتخاب نگنید، حتی لینک بیلدینگ هم کارایی لازم را نخواهد داشت. برای انتخاب کلمات کلیدی مناسب، اصطلاحی به نام” long tail keywords  : کلمات کلیدی طولانی و دنباله دار “، مطرح می شود.

در واقع می‌توان گفت یکی از مهمترین مسائلی که افراد برای تجارت آنلاین خود به دنبال آن هستند، حضور در صفحه اول گوگل با کلمات کلیدی دلخواه است. مسلماً وقتی شما وارد کسب و کاری می شوید که رقبای قوی و سرسختی دارید، برای رسیدن به صفحه نخست گوگل، تلاش بسیار زیادی نیاز دارید. اینجاست که کلمات کلیدی طولانی کارایی خود را نشان می دهند.

کلمات کلیدی طولانی و دنباله دار چیست؟

فرض کنید مقاله‌ای در زمینه دوربین گوشی هوشمند سامسونگ نوشته‌اید. حال فکر می‌کنید آیا کلمه “گوشی هوشمند” در اینجا کلمه مناسبی است؟

دو موضوع در اینجا مطرح است. اولاً آیا شما به عنوان سایتی نوپا در کلمه کلیدی گوشی هوشمند شانسی برای دیده شدن دارید؟ و مسئله دوم این است که آیا کاربران وقتی به دنبال موضوعی با دوربین گوشی‌های سامسونگ باشند، آیا صرفاً به نوشتن گوشی هوشمند در موتورهای جستجو اکتفا می‌کنند؟

کاربران یاد گرفته‌اند برای یافتن نتیجه مطلوب خود، از واژه‌های اختصاصی استفاده کنند. حتی اگر قصد خرید کالایی داشته باشند، ابتدا خصوصیات و قیمتهای مشابه کالای موردنظر خود را پیدا می کنند.

کاربران این روزها سرچ های عجیب و غریب و طولانی دارند. حتی برای خود شما هم پیش آمده که دقیقاً سوال مورد نظر خود را تایپ می کنید.

بنابراین سعی کنید کلمات کلیدی خود را سفارشی کنید. بهینه سازی کلمات کلیدی چگونه است؟

به این موضوع فکر کنید که اگر قرار باشد خودتان به دنبال خرید گوشی هوشمند سامسونگ باشید و بخواهید اطلاعاتی درباره دوربین این نوع گوشی ها به دست آورید، دقیقاً چه چیزی را در موتورهای جستجو وارد می کنید. پس از انتخاب کلمات کلیدی طولانی به سراغ ابزارهای مناسب در این زمینه بروید. می توانید از ابزار کی ورد پلنر در گوگل ادواردز برای بررسی میزان جستجوی ماهانه این کلمات استفاده کنید. ابزار گوگل ترندز نیز برای بررسی میزان گرایش های روبه رشد کاربران در مورد موضوعات و کلمات مختلف مفید خواهد بود. البته ابزارهای مختلفی در این زمینه وجود دارند که ممکن است برخی از انها از زبان فارسی پشتیبانی نکنند. 3 ابزار عالی برای انتخاب کلمات کلیدی دنباله دار

 

از سئو بیشتر بدانید

 

برگرفته از: seositetraining

تهیه و فراوری: پاساژ اینترنتی آمازایران

ارائه دهنده خدمات تجارت الکترونیک – طراحی سایت – سئو – مشاوره اینترنتی و دیجیتال مارکتینگ