وقتی که شما در حال مدیریت یک سایت وردپرسی هستید، پلاگین yoast seo یکی از با ارزش ترین ابزارها برای سئوی سایت شما می باشد. افزونه yoast seo یکی از محبوب ترین افزونه های ورد پرس است که کار کردن با آن نیز بسیار راحت است. فرقی نمی کند شما یک وب سایت شخصی دارید یا به عنوان یک کارشناس سئو در حال مدیریت یک وب سایت معتبر برای مشتریان خود هستید، در هر حال این افزونه ابزار قدرتمندی برای سئو در وردپرس است که به شما کمک می کند تا سایت خود را برای موتورهای جستجو بهینه کنید.

آموزش کامل سئو وردپرس با افزونه yoast seo

 این افزونه‌ی رایگان را به راحتی می توانید بر روی سایت وردپرسی خود نصب کنید. البته می توانید برای استفاده از ویژگی های اضافه تر نسخه premium Yoast SEO را خریداری کنید اما نسخه رایگان آن هم شامل قابلیتهای فوق العاده ای برای سئو در وردپرس است.

با استفاده از این افزونه به راحتی می توانید عنوان ها و متا دیسکریپشن ها را مدیریت کنید. مدیریت نقشه سایت و انتخاب کلمه کلیدی نیز از دیگر امکانات این افزونه است.

استفاده از افزونه Yoast SEO

پس از نصب و انجام تنظیمات yoast، به منوی سمت راست داشبورد ادمین رفته و گزینه ” همه نوشته ها ” را انتخاب کنید. در اینجا لیست تمام پست ها و صفحات خود را مشاهده می کنید. در سمت چپ صفحه، ستونی به نام SEO مشاهده می کنید. در این ستون افزونه  به شکل دایره های رنگی نمره ای به سئوی صفحات شما می دهد.

Yoast SEO؛ پلاگین سئو در وردپرس - آمازایران

دایره خاکستری به این معنی است که yoast هیچ اطلاعاتی در مورد این صفحه در دسترس ندارد.

یک دایره سبز به معنی سئوی خوب

یک دایره قرمز به معنی وجود مشکلات قابل توجه در سئوی پیج

دایره نارنجی به معنی سئوی قابل قبول در عین حال نیاز به بهبودی

حال به قسمت افزودن نوشته ها بروید. در پایین محتوا yoast قابل مشاهده است. در این قسمت می توانید عنوان، متا دیسکریپشن و کلمه کلیدی را تعیین کنید. زمانی که شما کلمه کلیدی کانونی را مشخص کردید، افزونه عنوان، محتوا، url، متای توضیحات و هدینگ ها را بررسی می کند و مشخص می کند تا چه میزان از کلمه کلیدی کانونی استفاده کرده اید. بنابراین شما متوجه می شوید که از کلمه کلیدی در حد مناسب استفاده کرده اید یا گرفتار keyword stuffing شده اید.

فقط یک کلمه کلیدی کانونی می توانید تعیین کنید. بنابراین زمانی که می خواهید کلمه کلیدی کانونی را ست کنید، دقت داشته باشید که از مهمترین کلمه بین کلمات کلیدی استفاده کنید. کلمه  کلیدی کانونی باید کلمه ای باشد که دقیقا کلمه هدف شما است.

 Snippet Preview بخشی است که در آن می توانید تاتیل و متا دیسکریپشنی که در SERP دیده می شود را تعیین کنید.

بنابراین با استفاده از افزونه به راحتی می توانید فاکتورهای سئوی محتوا را در پست خود بررسی کرده و محتوا را بهینه سازی کنید.

منبع: moz

تهیه و ترجمه: پاساژ اینترنتی آمازایران

ارائه دهنده خدمات تجارت الکترونیک – طراحی سایتسئو – مشاوره اینترنتی و دیجیتال مارکتینگ