تقریباً همه می دانند که چرا برای توسعه کسب و کار خود نیازمند طراحی سایت هستند. اما نکته بسیار مهم بحث سئو می باشد که در کنار طراحی سایت مطرح می شود. انجام سئوی سایت نقش بسیار مهمی در افزایش ترافیک و بازدید کننده های سایت دارد. افزایش بازدید کننده یعنی افزایش مشتری برای محصولات و یا خدمات شما، و این دقیقاً همان چیزی است که شما از سایت خود انتظار دارید. بنابراین لازم است به خوبی با اهمیت و مزایای سئو در طراحی سایت آشنا شوید تا در مسیر درستی سرمایه گذاری کنید.

مزایای سئو

1) سئو کلید اصلی افزایش ترافیک و افزایش بازدید کننده هاست.

2) سئو باعث اعتبار برند شما و همچنین اعتماد مردم می شود. اکثر مردم پس از جستجوی عبارات کلیدی خود در موتورهای جستجو، از صفحات اول گوگل برای رسیدن به مقصد مورد نظر استفاده می کنند. وقتی نام شما در نتایج اول گوگل دیده می شود، مردم آن را نشانه اعتبار بالای شرکت شما می دانند. در واقع نام سایت به یک برند تجاری تبدیل می شود.

3) بازگشت سرمایه یکی دیگر از مزایای سئو است. اجازه دهید این مورد را کمی بیشتر توضیح دهیم. وقتی شما به عنوان مثال 1000 بازدید کننده از طریق آگهی جذب می کنید، 2 %  آنها مشتری می شوند. اما وقتی شما از طریق سئو، 1000 کلیک به دست می آورید، 4% آنها تبدیل به مشتری می شوند. در واقع بازگشت سرمایه بالاترین مزیتی است که شاید هیچیک از روش های بازاریابی هم به پای آن نرسند. علت چیست؟

جستجوهای مردم در موتور جستجو از قبیل گوگل، همان چیزی است که مردم به دنبال آن هستند. چیزی که مردم واقعاً به آن نیاز دارند و در جستجوی آن هستند. اما کلیک بر روی آگهی حتی ممکن است کلیکی اشتباهی باشد. بنابراین ورودی های گوگل بسیار ارزشمند تر از آگهی هاست.

4) مطمئن باشید که رقبای شما در حال کار بر روی سئو هستند. اگر رقبا به اهمیت سئو واقفند و برای آن سرمایه گذاری می کنند، بنابراین تنها راهی که برای جلو افتادن از رقبای خود دارید کمک گرفتن از  شرکت های متخصص سئو و آمدن در نتایج صفحات اول گوگل است.

5) با وجود بیش از 250 میلیون وب سایت بر روی وب، تنها راه ایستادگی چیست؟  برندسازی در حال حاضر بسیار سخت است. به خصوص اگر محصولاتی رقباتی دارید. در این شرایط سئو به کمک شما می آید تا دیده شوید و شناخته شوید.

6) 60% کلیک ها بر نتایج صفحه اول است. به این معنی که 40 درصد از کلیک ها باقی می ماند برای میلیون ها نتیجه گوگل در صفحات بعدی. بنابراین اگر می خواهید هزاران بازدید کننده را به دست آورید باید به سراغ سرمایه گذاری برای سئو بروید.

7) سئو کم هزینه تر از آگهی ها و تبلیغات کلیکی است. وقتی شما با ترفندها و اصول سئو در اول نتایج گوگل لیست می شوید، نیازی نیست به ازای هر کلیک هزینه ای پرداخت کنید. بر خلاف آگهی ها که با قطع آن، کلیک شما متوقف میشود، در سئو شما همیشه در صدر هستید.

چه باید کرد؟

با توجه به مزایای سئو برای رونق کسب و کار، قبل از هر گونه اقدامی برای طراحی سایت، در زمینه سرمایه گذاری برای سئو نیز فکر کنید. ایده آل ترین حالت انجام همزمان طراحی سایت و سئو است. در حال شرکت های زیادی در این زمینه به طور همزمان فعالیت می کنند. برای نمونه شرکت آماز ایران علاوه بر انجام طراحی سایت، خدماتی از قبیل سئو، برندینگ ، مشاوره و خدمات بازاریابی اینترنتی را نیز ارائه می کند.

منبع: برگرفته از rankexecutives

تهیه و ترجمه: پاساژ اینترنتی آمازایران

ارائه دهنده خدمات تجارت الکترونیکطراحی سایتسئو – مشاوره اینترنتی و دیجیتال مارکتینگ