با هر هدفی که سایت خود را طراحی می کنید، در هر حال جذب بازدید کننده برای شما اهمیت زیادی دارد. البته اگر هدفتان از داشتن وبسایت، جذب مشتری باشد، قطعاً جذب بازدید کننده و تبدیل آنها به مشتری اهمیت بیشتری پیدا می کند. فکر می کنید چرا برخی از سایت ها در این عرصه موفق ترند و مشتریان بیشتری از طریق سایت، جذب می کنند؟ شاید در نگاه اول طراحی سایت کار سختی به نظر نیاید. اما اگر هدف از طراحی سایت، جذب بازدید کننده های بیشتر باشد، قضیه کمی فرق می کند. در اینجاست که باید با رعایت اصول طراحی سایت از رقبا جلو بیفتید.

شاید در این میان وب سایت هایی هم باشند که برخی از اصول طراحی سایت را رعایت نکرده اند ولی توانسته اند کاربران را به سمت خود جذب کنند اما اگر موارد استثنائی را در نظر نگیریم، تجربه ثابت کرده که وب سایت های موفق از اصول زیر پیروی می کنند.

اصول طراحی سایت

سفید: ساده و جذاب

استفاده از رنگ سفید باعث می شود سایت شما مرتب تر به نظر بیاید. استفاده از رنگ های تند سایت را شلوغ و آشفته می کند. طراحی سایت باید به گونه ای باشد که کاربر به راحتی بتواند مطالب مورد نظر خود را پیدا کند.

کادر جستجو

اگر می خواهید سایت شما کاربر پسند باشد، باید کاربران به راحتی بتواند مطالب مورد نظر خود را پیدا کند. بنابراین اگر سایت حاوی مطالب زیادی است، با قرار دادن کادر جستجو در این امر به کاربر کمک کنید. علاوه بر این دسته بندی مناسبی برای محتوای خود داشته باشید.

سرعت بارگذاری سایت

به یاد داشته باشید که عرصه وب، عرصه رقابت است. مطمئناً شما تنها وبسایتی نیستید که اطلاعات مفید به کاربران می دهید. بنابراین حتی اگر سایت شما محتوای خوبی داشته باشد اما نمی توانید کاربران کم حوصله وب را راضی کنید برای لود شدن سایت شما زمان زیادی صبر کنند.

انتخاب دامنه مناسب

شاید برخی از نام ها برای یک فروشگاه سنتی جذابیت زیادی داشته باشند، اما در اصول طراحی سایت فقط جذابیت نام مهم نیست، سادگی تایپ و به خاطر سپردن آن نیز مهم است. در عین حال که می تواند گویای فعالیت شما نیز باشد.

اصول انتخاب دامین مناسب

کاربران را سردر گم نکنید

عبارت ” کلمات کلیدی”  در طراحی سایت زیاد به گوشتان می خورد. در واقع اینها همان کلمات هدفی هستند که می خواهید با آنها شناخته شوید. وقتی کاربری وارد سایت شما می شود باید اهداف سایت کاملاً مشخص و واضح منتقل شود. به همین دلیل استفاده از کلمات کلیدی در صفحات سایت و همچنین داشتن تیتری توصیفی در بالای صفحه می تواند مفید باشد.

خریدی آسان

اگر وب سایتی فروشگاهی دارید، آسان سازی فرایند خرید امری مهم و ضروری است. همچنین برای جلب اعتماد کاربران، لازم است آنها احساس کنند شما در دسترس هستید. بنابراین اطلاعات تماس و فرم تماس فراموش نشود.

به روز باشید

با به روز رسانی مرتب می توانید کاربران را ترغیب کنید تا مرتب به سایت شما سر بزنند. علاوه بر این با توجه به اهمیت سئو، به روز رسانی و داشتن محتوایی منظم باعث می شود، موتورهای جستجو نیز به سایت شما توجه کنند.

برای سئو برنامه ریزی کنید

علاوه بر رعایت اصول طراحی سایت باید به فکر جذب ترافیک بیشتر و در نتیجه جذب مشتری نیز باشید. سئو به معنی بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو و در نتیجه افزایش ترافیک است. برای آشنایی بیشتر با سئو و اهمیت آن می توانید به مجموعه مقالات سئو مراجعه کنید. در حال حاضر با توجه به اهمیت سئو، شرکت های طراحی سایت علاوه بر ساخت وب سایت به سئو نیز توجه ویژه ای دارند. قبل از تصمیم گیری برای طراحی سایت و سئو می توانید از مشاوران آمازایران، راهنمایی لازم را دریافت کنید.

منبع: parsico

تهیه و فراوری: پاساژ اینترنتی آمازایران

ارائه دهنده خدمات تجارت الکترونیکطراحی سایتسئو – مشاوره اینترنتی و دیجیتال مارکتینگ