کره بادام زمینی نوعی کره بوده که از بادام زمینی تهیه می شود و یکی از محصولات خوشمزه بادام زمینی محسوب می شود. احتمالاً هرکسی که یک بار این کره را امتحان کرده باشد، برای همیشه جزء طرفداران کره بادام زمینی خواهد شد. در این مقاله طرز تهیه غذاهای سالم و خوشمزه با کره بادام زمینی آموزش داده می شود.

نان شیرینی حلقوی با کره بادام زمینی، موزو دانه های گیاه چیا

این نان شیرینی ها صبحانه ای کامل است که خیلی سریع آماده می شود و تنها نیاز به چهار ماده اولیه دارد تا در یک چشم بر هم زدن آماده شود !

طرز تهیه غذا و شیرینی با کره بادام زمینی - آمازایران

مواد اولیه

برای هر نفر

1عدد نان شیرینی حلقوی تست نازک،

 کره بادام زمینی  2 قاشق غذاخوری،

1 عددموز خرد شده،

 دانه های چیا ½قاشق غذاخوری.

دستور تهیه:

سطح هر یک از نان شیرینی حلقوی های تست نازک را با 1 قاشق غذاخوری کره بادام زمینی بپوشانید. روی کره ها تکه های خرد شده موز را بریزید، سپس دانه های چیتا را روی آن بپاشید.

شیرینی گرانولا با کره بادام زمینی

طرز تهیه غذا و شیرینی با کره بادام زمینی - آمازایران

شیرینی گرانولا کره بادام زمینی که گاهی روی ماست یونانی پاشیده می شوند و گاهی به تنهایی مورد استفاده قرار می گیرند، به آسانی بدون رفتن به فروشگاه مواد غذایی قابل تهیه است. این شیرینی ها معمولا آبدار درست می شوند.

مواد اولیه:

2 قاشق غذاخوری خامه کره ای بادام زمینی

2قاشق غذاخوری. عسل
¼ قاشق چایخوری. دارچین
¼ قاشق چایخوری. عصاره وانیل
1 پیمانه جو

طرز تهیه:

دمای فر را از قبل روی 325 درجه قرار دهید . ورق کوکی را با اسپری نچسب اسپری پخت و پز اسپری کنید و کنار بگذارید. کره بادام زمینی و عسل را در یک کاسه ترکیب کنید ودرون  مایکروویو گذاشته تا کره بادام زمینی ذوب شود. (حدود 20 ثانیه). سپس هم بزنید.

دارچین و وانیل را با کره بادام زمینی و عسل مخلوط کرده وهم بزنید. جو را اضافه کرده و هم بزنید تا جو به طور کامل در مخلوط کره بادام زمینی پوشیده شود. مخلوط جو دو سررا بر روی ورق کوکی آماده شده  پهن کرده وبه مدت 7 تا 8 دقیقه در فر قرار دهید تا گرانولا به آرامی برشته شود. اجازه دهید تا گرانولا سرد شود تا ترد بشود.

قالب های پروتئینی کره بادام زمینی

طرز تهیه غذا و شیرینی با کره بادام زمینی - آمازایران

یک میان وعده با پروتئین بالا برای کسانی که می خواهند ولع خود را در مصرف کره بادام زمینی بر طرف کنند. ترکیبی از خامه کره بادام زمینی غلات با سبوس ترد به این شیرینی ویژگی ای می بخشد که باعث می شود آنها به اندازه غذا خوردن خوشمزه و سرگرم کننده شوند.

مواد اولیه:  

1/3 پیمانه عسل

  1/3 پیمانه شکر قهوه ای تیره
1 پیمانه کره بادام زمینی خامه
½ پیمانه کره بادام زمینی ترد
1 قاشق چایخوری. دارچین
5 پیمانه  سبوس (مانند کشمش سبوس)
1/3 پیمانه بذر کتان زمینی (اختیاری)
1 پیمانه خرد شده craisin

روش تهیه:

عسل را در یک قابلمه بزرگ روی حرارت متوسط قرار دهید. شکر را اضافه کرده و هم بزنید تا ذوب شده و مخلوط شروع به حباب زدن کند. دارچین را اضافه کنید و هم بزنید تا حل شود. کره بادام زمینی به مخلوط عسل اضافه کرده و هم بزنید تا نرم شود. آن را از روی حرارت بردارید و با سبوس وبذرکتان و craisins مخلوط کنید. آن را در ظرف 8*8 که با فویل پوشانده شده است، به صورت فشرده پهن کنید و برای چند ساعت یا به مدت یک شب در یخچال قرار دهید. به صورت مربعی ببرید و از آن لذت ببرید.

توجه: این دستور همچنین به صورت یخ زده نیز قابل استفاده است، به طوری که شما می توانید یک دسته بزرگ مربعی را برای لذت بردن در آینده در فریزر منجمد کنید. علاوه بر این، شما میتوانید به جای 5پیمانه سبوس 1 پیمانه گرانولا + 4 پیمانه سبوس استفاده کنید.  پودر پروتئین نیز ممکن است به این دستور غذا به عنوان یک مکمل پروتئینی اضافی اضافه شود.

نان تست فرانسوی با کدو تنبل و کره بادام زمینی

طرز تهیه غذا و شیرینی با کره بادام زمینی - آمازایران

چه کسی می گوید کدو تنها می تواند در پاییز مصرف شود ؟ با ترکیب کدو تنبل و کره بادام زمینی، این دستور غذای نان تست فرانسوی به دستوری خامه ای ومغذی تبدیل می شود.

مواد اولیه:

1/3 ج. کدو تنبل کنسرو شده

 2 قاشق غذاخوری. کره بادام زمینی( پودرکره بادام زمینی معمولی نیز قابل استفاده است)

1/2 هلو رسیده، نازک برش شده

 1 نان ساندویچی گندم باریک

 1 سفیده تخم مرغ

 1/2 قاشق چایخوری کدو تنبل

جوز هندی، برای طعم

شربت، به سلیقه

دستور تهیه:

پودر کره بادام زمینی (و یا کره بادام زمینی) و کدو تنبل را در یک کاسه ترکیب  کنید و کنار بگذارید. ادویه پای کدو تنبل سفیده تخم مرغ را کامل هم بزنید. نان ساندویچی های نازک  رادر مخلوط سفیده تخم مرغ بغلتانید. یک قابلمه یا ماهی تابه رابا اسپری نچسب مخصوص پخت و پز اسپری کنید. برش های نازک نان ساندویچی را در حرارت متوسط رو به بالا بپزید تا مخلوط سفیده تخم مرغ ببندد. نان ساندویچی را از ماهی تابه خارج کنید. آن رل پهن کنید . یک نیمه را با مخلوط کدو تنبل و کره بادام زمینی و نیمه دیگر را بالایه های هلو برش زده شده بپوشانید. دو نیمه را روی هم فشار دهید و سطح آنرا را با شربت با جوز هندی در صورت دلخواه بپوشانید.

سیب، کره بادام زمینی، و ساندویچ گرانولا

با الهام از یک دستور غذایی از مجموع مواد غذایی، این، یک ساندویچ جدید به عنوان صبحانه است که شامل سیب های ترد و تازه به عنوان منبع تغذیه فیبری ، چربی های سالم از کره بادام زمینی و غلات سبوس دار از گرانولا می شود.

طرز تهیه غذا و شیرینی با کره بادام زمینی - آمازایران

مواد اولیه:

1 سیب، بدون هسته

2 قاشق غذاخوری. کره بادام زمینی
½پیمانه. گرانولای کم چربی

دستور تهیه:

هسته سیب را خارج کنید. سیب به صورت افقی چند برش بزنید تا شبیه “نان” ساندویچ شود. دو برش سیب را با 1 قاشق غذاخوری کره بادام زمینی بپوشانید  و سپس به گرانولا آغشته کنید. تکه های سیب آغشته به کره بادام زمینی و گرانولا با را روی هم قرار دهید.

پن کیک کره بادام زمینی

این دستور غذایی که ترکیبی از دو ماده غذایی پر طرفدار کره بادام زمینی و ماکارونی است، برای صبح روزهای تعطیل ایده آل ترین صبحانه است..می توانید روی آن را نیز با میوه مورد علاقه خود ، مخلوط آجیل ، و یا مقداری چیپس شکلاتی تزیین کنید.

طرز تهیه غذا و شیرینی با کره بادام زمینی - آمازایرانمواد اولیه:

برای دو نفر

3/4 پیمانه ارد

1/4 پیمانه سبوس گندم (اختیاری)

2 قاشق غذاخوری. شکر قهوه ای

1 قاشق چایخوری. جوش شیرین

1 تخم مرغ

2 قاشق غذاخوری. کره بادام زمینی (ذوب شده در مایکروویو)

3/4 پیمانه شیر

دستور تهیه:

تمام مواد تشکیل دهنده  را ترکیب کنید و هم بزنید تا کاملا مخلوط شوند. سطح ماهی تابه گرم یا قابلمه گرم را با اسپری پخت و پز نچسب اسپری کنید. پور خمیر را در تابه یا قابلمه بریزید ، پنکیک را تا زمانی بپزید که سطح آن شروع به حباب زدن کند. طرف دیگر را برگردانید و آن را بپزید تا زمانی که قهوه ای روشن شود. روی آن را با مواد دلخواهتان تزیین کنید و از آن لذت ببرید.

لقمه های انرژی بخش کره بادام زمینی

دسته ای از این لقمه های انرژی زای کره بادام زمینی آماده کنید  ودر طول هفته از آن استفاده کنید. این ها به عنوان یک میان وعده برای قبل و یا بعد از تمرین های ورزشی ایده آل است.

طرز تهیه غذا و شیرینی با کره بادام زمینی - آمازایران

مواد لازم برای تهیه 15 لقمه:

1 پیمانه کره بادام زمینی

1/2 پیمانه شکر

1/2 پیمانه جوانه گندم

1 تخم مرغ

طرز تهیه:

فر را روی 350 درجه تنظیم کنید. یک ورق کوکی را با اسپری پخت و پز اسپری کنید و یا از کاغذ روغنی استفاده کنید. ترکیب تمام مواد تشکیل دهنده را در یک کاسه با هم هم بزنید تا همه چیز به طور کامل مخلوط شود. خمیر بسیار ضخیمی به دست می آید. خمیر را با قاشق غذا خوری روی ورق کوکی دانه دانه بریزید. به مدت 10 – 12 دقیقه بپزید تا زمانی که دو طرف آن قهوه ای شود. اجازه دهید سرد شود  و از آن لذت ببرید.

شکلات جو و کره بادام زمینی

آیا بیش از حد برای درست کردن صبحانه با جوی دو سر عجله دارید؟ با این دستور غذای ساده ، همه چیزرا شب قبل آماده کنید. نگران نباشید، صبح کافیست یک قاشق مربا خوری کره بادام زمینی را با مواد مخلوط کنید و از آن لذت ببرید.

طرز تهیه غذا و شیرینی با کره بادام زمینی - آمازایران

مواد تشکیل دهنده:

برای یک نفر:

1/2 پیمانه بلغور جو دوسر

1و 1/2 قاشق غذاخوری. دانه های چیتا

1 پیمانه شیر بادام

1/2 قاشق غذاخوری. پودر کاکائو

1 قاشق غذاخوری. کره بادام زمینی

دستور تهیه:

تمام مواد تشکیل دهنده به جز کره بادام زمینی را ترکیب کنید و اجازه دهید در یخچال و فریزر یک شب بماند. پس از خنک شدن در طول شب، کره را از یخچال خارج کنید ویک قاشق مربا خوری کره بادام زمینی را قبل از غذا خوردن به آن اضافه کنید.

اسموتی کره بادام زمینی و موز

برای خلاصی از گرمای تابستان چه راهی بهتر از یک اسموتی سرد و خامه ای؟ این ترکیبی کامل برای صبحانه و یا بعد از شام به عنوان یک جایگزین سالم به عنوان دسر است.

طرز تهیه غذا و شیرینی با کره بادام زمینی - آمازایران

مواد تشکیل دهنده:

برای یک نفر:

1 اسکوپ شکلات پروتئینی یا پودر وانیل پروتئینی

 1 موز یخ زده، خورد شده

1 قاشق غذاخوری. کره بادام زمینی

1 پیمانه شیر

3 تکه های یخ بزرگ

طرز تهیه:

همه مواد را در مخلوط کن مخلوط کنید واز آن لذت ببرید.

کوکی های کره بادام زمینی و بلغور جو دوسر

با مواد تشکیل دهنده ای از جمله جو، کره بادام زمینی، دانه چیا و دارچین، این کوکی ها  جایگزینی سالم برای کوکی های کره بادام زمینی معمولی هستند.

طرز تهیه غذا و شیرینی با کره بادام زمینی - آمازایرانمواد مورد نیاز:

1/3 پیمانه کره بادام زمینی

½ پیمانه شکر قهوه ای، بسته بندی شده

¼ پیمانه عسل

¼ پیمانه روغن کانولا

1 ¾ پیمانه جو

2 تخم مرغ

1 پیمانه ارد

¾ قاشق چایخوری. جوش شیرین

 2 قاشق غذاخوری. تخم چیا

 ¼ قاشق چایخوری. نمک

 ½ قاشق غذاخوری. دارچین

دستور تهیه:

فر را روی 350 درجه تنظیم کنید تا گرم شود. کاغذ روغنی آماده کنید یا ورق کوکی را با اسپری  پخت و پز اسپری کنید. کره بادام زمینی، شکر قهوه ای، عسل، روغن کانولا و تخم مرغ را با هم مخلوط کنید تا زمانی که به طور کامل ترکیب شود. در یک کاسه جداگانه، جو، آرد، جوش شیرین، نمک و دارچین را ترکیب کنید. مخلوط آرد را به آرامی با مخلوط کره بادام زمینی ترکیب کنید. دانه های چیا را اضافه کنید. خمیر را با قاشق غذا خوری گرد بر روی ورق کوکی بریزید و برای حدود 8 دقیقه آنرا در فر قرار دهید تا دو طرف کوکی ها قهوه ای شود. اجازه دهید خنک شود و از آن لذت ببرید.

 

منبع: shape

تهیه و ترجمه: پاساژ اینترنتی آمازایران

ارائه دهنده خدمات تجارت الکترونیک – طراحی سایت – سئو – مشاوره اینترنتی و دیجیتال مارکتینگ