فایل های PDF مدت هاست که استفاده می شوند و فرمت محبوبی برای به اشتراک گذاری فایل هاست. اما اگر تعداد صفحات زیاد باشد یا المنت های گرافیکی سنگینی داشته باشد، حجم فایل زیاد می شود و برای ارسال آن مشکلاتی ایجاد می شود.در این مقاله ابزارهای مفیدی برای فشرده سازی فایل های پی دی اف معرفی می شوند. می توانید برای فشرده سازی فایل pdf ابزارهای فشرده سازی را دانلود کرده و استفاده کنید و یا از ابزارهای آنلاین استفاده کنید. در اینجا ما هردو را برای شما معرفی می کنیم. شما هم اگر ابزارهای مفیدی در زمینه فشرده سازی فایل PDF می شناسید می توانید برای سایر کاربران آمازایران، به اشتراک بگذارید. یا اگر از هرکدام از این ابزارها استفاده کرده اید، خوشحال می شویم تجربیات خود را با در میان بگذارید.

فشرده سازی فایل PDF  با ابزارهای رایگان

1)) Smallpdf

پلتفرم: آنلاین

اگر شما به دنبال یک راه سریع و آسان برای فشرده سازی فایل های PDF خود هستید آن هم بدون اینکه بخواهید برنامه ای دانلود کنید، می توانید از این سرویس آنلاین استفاده کنید.

علاوه بر قابلیت های معمول، این برنامه ویژگی های اضافه تری هم دارد مانند وارد کردن فایل ها از Google Drive یا Dropbox. البته یک مسئله وجود دارد آن هم اینکه در یک ساعت بیشتر از دو فایل نمی توانید فشرده سازی کنید مگر اینکه هزینه ای به ازای هر ماه پرداخت کنید.

این سیستم فشرده سازی بر اساس کاهش تا 144 dpi طراحی شده بدون هیچ سفارشی سازی دیگر. یعنی به عنوان مثال یک فایل با 5.72 MB به حجم 3.17 MB کاهش پیدا می کند در حالی که یک فایل با حجم 96.98 MB به 87.12 MB کاهش پیدا می کند. به هر حال اگر شما فقط می خواهید که سایز فایل ها را کاهش دهید  و هدف خاصی را دنبال نمی کنید، SmallPdf برایتان مناسب خواهد بود.

فشرده سازی فایل PDF - فایل پی دی اف - پاساز اینترنتی آمازایران

2)) iLovePDF

پلتفرم: آنلاین

یکی دیگر از خدمات فشرده شازی آنلاین فایل های PDF، سرویس iLovePDF است که دقت و ظرافت بیشتری برای فشرده سازی فایل های پی دی اف دارد.

شما می توانید یک فایل PDF را از سیستم خود یا گوگل درایو و یا دراپ باکس، آپلود کنید و سپس یکی از سه سطح فشرده سازی را انتخاب کنید.

حال اگر همان فایل قبلی 97 MB را با این سرویس و استفاده از سطح حداکثر فشرده سازی، کمپرس کنید، می بینید که حجم آن تا 50.29 MB کاهش پیدا می کند. یعنی تقریباً نصف می شود. فایل های آپلود شده به سرعت پردازش می شوند و هیچ محدودیتی برای تعداد دفعات استفاده از این خدمات وجود ندارد.اما در هر زمان فقط یک فایل می توانید آپلود کنید.

در نظر داشته باشید که فایل ها به طور خودکار پس از حدوداً یک ساعت حذف می شوند. می توانید فایل ها را در سیستم یا کلود ذخیره کنید.

فشرده سازی فایل PDF - فایل پی دی اف - پاساز اینترنتی آمازایران

3)) Free PDF Compressor

پلتفرم: ویندوز

این برنامه فشرده ساز، بسیار کم حجم است، البته به طور منظم به روز رسانی نمی شود. این برنامه بر روی ویندوز 10 و سیستم عاملهای قبلی به خوبی کار می کند.

این برنامه فشرده ساز پی دی اف رایگان، قابلیت فشرده سازی فایل های موجود در سیستم را بر اساس یکی از 5 تنظیم موجود فراهم می کند. به راحتی باید مسیر فایل موجود را درسیستم مشخص کنید و برنامه را ادامه دهید.

فشرده سازی فایل PDF - فایل پی دی اف - پاساز اینترنتی آمازایران

4)) PDF Compressor

پلتفرم: ویندوز

4) اگر هیچ یک از ابزارهای فشرده سازی قبلی، نیاز شما را برآورده نکرد، پس حتماً PDF Compressor را امتحان کنید. این برنامه سودمند برای فشرده سازی دسته ای فایل ها مفید است. شما می توانید فایل ها و یا فولدری را برای فشرده سازی دسته ای انتخاب کنید. هرچند این برنامه سه سال است که به روز رسانی نشده است اما بر روی ویندوز 10 می توانید از آن استفاده کنید.

 فشرده سازی فایل PDF - فایل پی دی اف - پاساز اینترنتی آمازایران

منبع: makeuseof

تهیه و ترجمه: پاساژ اینترنتی آمازایران

ارائه دهنده خدمات تجارت الکترونیک – طراحی سایت – سئو – مشاوره اینترنتی و دیجیتال مارکتینگ